Dlouho to ale vypadalo, že větší radost bude mít jeho otec, věhlasný kanonýr, jenž stál v útoku soupeře. Neposlušný syn však byl proti a hattrickem se podílel na neuvěřitelném obratu z 1:4 na 5:4. To mu vyneslo jasné prvenství v šestém víkendovém počinu.

„Nebyl zrovna dvakrát nadšený, nicméně sklopil hlavu, pogratuloval a šel,“ přiblížil první rodinné setkání po závěrečném hvizdu. O 23let mladší syn před sezonou málem skončil v táboře soupeře. „Lanařil mě, abych jim šel pomoci, v Hrdlívu je ale výborná parta,“ prohlásil.

Ač žije v Kladně, s otcem se pravidelně setkává, ten totiž bydlí v Hrdlívu. „Často tam jezdím i za babičkou, takže se pravidelně vídáme,“ uvedl Vondrák junior s tím, že táta na trávnících zářil dřív a doufá, že půjde v jeho stopách.

Herní styl mají podivný. „Myslím ale, že jsme důraznější, táta je zase výborný hlavičkář, což mojí silnou stránkou není. Navíc si umí vybrat místo,“ přiznal borec, jenž bez problémů ovládá obě nohy.

Desetigólová vizitka by mohla 22letému střelci otevřít dveře do vyšší soutěže. Jak přiznal, nebránil by se, bylo by to však těžké rozhodování.
Se svými 190 cm je o pět čísel větší než táta.

Je vůbec něco, v čem senior nad potomkem vyniká? „Zatím je lepší houbař. Doufám, že ho časem předčím i v lese,“ se smíchem poznamenal Vondrák junior, jenž bude k vidění v neděli dopoledne na Novu v rámci šlágru 7. kola přeboru.

„Tam to je vždy těžké. Zadarmo ale nikomu nic nedáme,“ prohlásil mladý kanonýr s tím, že postup by se mu líbil. „Máme dobrého, gólmana, zkušený zadek, běhavou zálohu a dobrý útok. Proč to tedy nezkusit. Chtělo by to však sponzora,“ uzavřel mladší z Vondráků.