Jediným gólem rozhodl duel v Jenči a poté hattrickem a jednou přihrávkou přispěl ke třem bodům proti Tuchoměřicím. „Šest bodů, to je paráda, ale cením si i vítězství v anketě. Sledoval jsem ji v závěru přes telefon a hodinku před koncem si myslel, že vyhraje Stolár. Rychle totiž stáhl můj docela velký náskok ze středečního večera,“ usmívá se třiatřicetiletý kanonýr.

Kdyby sám hlasoval, zvolil by forvarda Lhoty Romana Zadáka. „Dal ještě o gól víc než já, navíc ve vyšší soutěži. A jako útočník vím, že skórovat není jednoduché,“ míní zkušený borec, jehož trefy na začátku jara Brandýsku chyběly kvůli zmíněnému trestu. Navíc nehrál ani v zimní přípravě. „Z umělky už mě všechno bolí, nechci na ní hrát. V zimě jsem si byl jen občas kopnout futsal nebo fotbálek, ale ne moc. Je jasné, že na začátku jara mi zápasy hodně scházely. Chtěli jsme i požádat o prominutí zbytku trestu, ale šlo o duel na hřišti první Loděnice, takže nemělo cenu se do toho pouštět a mít zbytečně podmínku do konce jara,“ vysvětlil hráč, jemuž při hlasování asi pomohlo, že se jeho klub v létě přejmenoval. Takhle dostal hlasy z Kolče i Brandýsku. „Možná ano. Já sám si však ještě občas pletu, za koho hraji,“ směje se.

Mluvilo se i o jeho přestupu do Lidic, kde má řadu známých. Nakonec zůstal a pere se opět jen o záchranu. To však nakonec nečekaně i Lidičtí. „Já doufám, že se zachrání oba týmy, v Lidicích mám totiž opravdu hodně kamarádů. Za čtrnáct dnů hrajeme spolu a snad už bude situace obou mužstev lepší. My bychom potřebovali uhrát alespoň remízu v Městečku,“ přeje si před nadcházejícím víkendem vítěz Počinu 6 Jiří Vaněk.

Výsledky ankety o Počin6

1. Jiří Vaněk 238
2. Juraj Stolár 226
3. Petr Krumpholz 161

4. Roman Zadák 83, 5. Libor Volf 80, 6. - 7. Jan Kříž a Stanislav Šulc 30, 8. Pavel Rolný 28, 9. Duo Zlata 19, 10. VV OFS Kladno 9, 11. Petr Malý 5.