Proti Braškovu proměnil dva pokutové kopy, ale hlavně létal po celém hřišti a byl hlavním tahounem svého týmu. Čáp po strhujícím závěru nasbíral 182 hlasů a přeskočil druhého rozhodčího Václava Hese (158), třetího Sergeje Nikolajenka (Otvovice – 133) a čtvrtého Radka Dudu (Velká Dobrá – 129).

Dvaatřicetiletý Čáp v soutěži září a aby také ne. Má zkušenosti i zČFL (Krč, Čáslav), léta hrál za Měcholupy divizi, dva roky v Německu. Ale hlavně, pořád má výtečnou kondici a hlavně chuť do fotbalu. Ta z něj doslova čiší. „Ve Hřebči je fotbal opravdu o pohodě, takže si to tady užívám. proto jsme sem vlastně všichni šli, z Měcholup kromě mě i Jožo Janík, Saša Štach, Tomášové Počta i Procházka. Když budu počítat i bráchu Petra, je nás polovina mančaftu. Brácha je dalším důvodem, proč jsem do Hřebče přišel, předtím jsme se setkali jen na čas,“ říká Čáp, který za vítězství v počinu zaplatí nespecifikované daně do klubové kasy. „Ještě jsem o tom nepřemýšlel, ale zadarmo to nebude.“

Zadarmo to nebude ani v dnešním duelu Hřebče ve Velvarech. Ty patří k několika málo celkům, kteří by spanilou jízdu nováčka I. B třídy mohly zastavit. Dokonce chystají i nasazení bijce Pflegera. „Byl jsem se na ně podívat a mají tam některé šikovné kluky. Přesto doufám, že i když naše série jednou musí skončit, nestane se to ve Velvarech,“ doufá.

A komentuje i celkové ambice mužstva, které do I. B třídy vlétlo jako kometa, přesto podle manažera Sádeckého postoupit nechce. „Přesně tak to je, hrajeme opravdu hlavně pro pohodu, nikam se cpát nebudeme, byť bychom asi v téhle sestavě ani ve vyšší soutěži o sestup nehráli. Ale problém je právě v tom, že kádr je hodně úzký,“ dodal Robert Čáp.