„Loděnice jsme porazili a hlavně to bylo po výborném výkonu. Výhra pak chutná docela jinak než po výkonu špatném, i když tři body se rozdávají v obou případech,“ těší předsedu klubu Václava Hanfa.

Podle něj se na výkonu promítla ostrá debata v kabině po předešlých výsledcích se Slaným a Brandýskem. „Vypadá to, že se po ní hráči chytili za nos a uvědomili si, že jim teče do bot. Ve zmíněných zápasech se opakovalo to, na co dojíždíme celou sezonu. V první půli hrajeme dobře a pak začneme dělat chyby, odcházíme i fyzicky a soupeř skóre otáčí. S Loděnicemi se nám to nestalo, naopak jsme měli mnohem více šancí a mohli se uklidnit dříve. Rozhodčí nastavoval čtyři minuty a věřte mi, nebylo mi nejlépe,“ ulevil si šíbr, jehož hlavně jeho protivníci z ostatních klubů někdy nařknou z ne úplně sportovního jednání.

Jak to vše snáší? „Neřeším to, zápas s Loděnicí byl v pořádku. Opravdu jsme podali dobrý výkon,“ míní lidický šéf.

Jeho pověst utrpěla v téhle sezoně spíše tím, že jeho tým ztratil konkurenceschop­nost. Vždyť jak jinak si vysvětlit, že loni hráči slavili první místo a jestli budou slavit i letos, tak to bude jedině záchrana v soutěži. A Hanf nekličkuje, svou chybu přiznává. „Podcenili jsme obměnu kádru. Tým stárne, každý rok je znát. Je potřeba ho budovat a omlazovat každý rok. Na hřišti nám skutečně občas vitalita schází,“ pokyvuje, zeštíhlovací kúru však sobě ani hráčům nepřichystal. Navíc tuhle otázku přijímá s úsměvem. „Já už ji moc nepotřebuji, letos mi bude pětapadesát. A hráči si už uvědomili, co je potřeba. Třeba Kosora s Radostou na tom začali pracovat. I ostatní dostanou přes léto do těla a pevně věřím, že zase budeme silní,“ hlásí Václav Hanf.

Jeho tým čeká po Loděnici hned další veletěžký sok – druhý Sokol Vraný. A ještě na jeho trávníku. „Já ale moc nepamatuji, že bychom tam prohrávali. Ne, že bychom tam byli lepší, kolikrát nám přálo i sportovní štěstíčko a věřím, že to tak bude i nyní,“ usmívá se po vousy a přidává, že na rvačku s fanoušky před půldruhým rokem se zapomnělo. „Když u nás hráli na podzim, vyhráli pět nula a vše bylo velmi korektní. Já vůbec musím uznat, že předvádějí v sezoně výborné výkony. My se vytáhneme proti silným klubům, ale oni dovedou bodovat se všemi. Musím jim k téhle sezoně jen pogratulovat,“ smeká pomyslný klobouk před nedělním sokem Václav Hanf.

V anketě tento týden hlasovalo 789 fanoušků, celekm anketu navštívilo 2783 čtenářů.

Pořadí Počinu víkendu 9:
1.Sokol Lidice 293
2.Sokol Klobuky 151
3.Petr Štěpánek 114
4.Petr Kubenka 93
5.SK Buštěhrad 84
6.SK Velké přítočno 81
7.Miroslav Stuchlý 39
8.Sokol Hostouň 28
9.Michal Dlouhý 6