Pečonka byl v úvodních kolech spíše v závětří, ale finále provázené bohužel i nesportovními projevy v diskusi patřilo už hlavně jemu. Byť ve zmíněné diskusi se do sebe opíraly hlavně příznivci Terše a Kohouta. „Mě osobně nenapadá, jak by se to dalo ovlivnit. Naopak jste udělali dobře, že šlo hlasovat z jedné IP adresy. Je sice zvláštní, když někomu naskočí během chvilky spousta hlasů, jenže může to být třeba tak, že mu dají hlas i lidé, kteří ho vůbec neznají. Hodně se rozmohl facebook i ICQ, kde večer třeba od sedmi do deseti sejde opravdu hodně lidí. Ti mezi sebou mohou komunikovat a to si myslím, že byl i případ toho Iva Terše. Tak to klidně mohl udělat a během chviličky tam přibyde spousta hlasů,“ uvažuje nahlas vytáhlý mladík.

Každopádně anketa zaznamenala rekordní počet přístupů, od začátku klání neuvěřitelných 17248! „Kladenský deník si tím určitě pomůže, jeho internetové stránky si prohlédnou lidi, kteří by se na ně nikdy nedostali. A fotbalisté jsou rádi, že se něco děje,“ míní Pečonka.

Ten zpočátku anketu tolik nesledoval. „Ale nějak jsem se udržel a postupem času to dal vědět i dalším lidem. Hodně mi pomohla rodina, ale i klub, kamarádi a kamarádky. Hlas prý poslal i ligový fotbalista Beneš, to se dozvídám až teď. Všem každopádně děkuji.“

V Tuchlovicích na podzim vyhráli anketu hned tři borci – kromě Pečonky také druhý gólman Václav Zelenka a střelec Jan Šubin. „Asi je to tam populární. Ale nic jsme do klubové kasy neplatili, i když na jaře asi budeme, už se to probíralo v kabině,“ usmívá se Pečonka.

A už se pomalu těší nejen na Vánoce a Silvestra (chystá s tuchlovickou partou výjezd za vánoční turnaj v Rakovníku), ale i na pořádný fotbálek.

Pokračovat bude zřejmě v Tuchlovicích, byť o jeho služby byl po podzimní části zájem z vyšších soutěží. „Zatím bych měl zůstat, i když se ještě budeme s vedením bavit. Už jsem takhle jednou odešel z dorostu Kladna do Nového Strašecí, postoupilo se do kraje, přišel Kuťák (Petr Kut – poz. red.) a byl konec,“ zakončil s úsměvem Robert Pečonka.

Konečné pořadí finále Počinu podzimu
Robert Pečonka 633 hlasů
Ivo Terš 469
Jindřich Kohout 326