První trefa byla docela těžká. Jáma (Jaromír Přerost) mi dalz křídla dobrý míč a já ho musel z velkého vápna kopnout levačkou na vzdálenější tyč. Kopu sice oběma, ale přece jen silnější mám pravačku,“ popsal první trefu hrdina fotbalového víkendu. Podruhé překonal Jindřicha Kohouta čtvrt hodiny před koncem z trestného kopu. „Bylo to i o štěstí. Míč tečoval někdo se sbíhajících hráčů hostů. A každopádně jsem zápas neotočil já, ale celý náš tým,“ upozorňuje Tichý.

Ten navíc slíbil, že o tomto víkendu v Pavlíkově řádit nebude a nechá vyhrát někoho jiného. I když redakce mu slíbila, že pokud dá šest gólů, do ankety ho zařadí znovu. „To jste hodní, ale nic takového asi nebude,“ zasmál se vítěz.

Směje se vlastně pořád a přesně tak charakterizuje Tichého jeho současný kouč a vlastně i mistr v práci v tiskárně na Valdeku Jaroslav Želina. „Pusu má pořád od ucha k uchu. Do kabiny vnesl obrovský vzruch, je ho všude plno. Pořád haleká, svými srandičkami každého nakazí. Zvláštní druh člověka,“ říká Želina, ale je s touhle posilou nadmíru spokojený, byť Tichý v minulosti býval i dost impulsivní a nechal se několikrát vyloučit. „Já se toho trochu bál, ale je kočírovatelný. I když emocím úplně nezabráníte nikdy. Třeba teď jsem na něj proti Lidicím v závěru musel zařvat, ať se zklidní, že vedeme,“ popisuje kouč Braškova, který je rád, že se Tichý prosazuje právě v útoku. „Trochu jsme mu hledali místo a tohle se povedlo. S Nachtigalem si vyhoví perfektně. Poradil mi to Láďa Fridrich, který s Ticháčkem hrával v mládeži,“ nezapomněl Želina na svého kapitána.

Počin víkendu 3 - pořadí
1. Tomáš Tichý 65
2. Roman Zadák17
3. Fanoušci Vraného 12
4. – 5. Novo Kladno 10
4. – 5. Jiří Vaněk 10
6. Sokol Neuměřice 9
7. Sokol Běleč 6