Návdavkem je vítězství v devátém Počinu víkendu. Se 155 hlasy vyhrál těsně před Slavojem Kladno (147), kterému došel v pátek dopoledne dech. Aby té slávy nebylo málo, tak jeho Slavia zrovna v pondělí obhájila titul!

„Žádné oslavy se ještě nekonaly, to přijde až teď o víkendu,“ prohlásil borec, jenž má na jaře fazonu jako řemen. Zda ke zmíněným důvodům přibude v sobotu i skalp lídra tabulky Slaného B se ještě uvidí. Rival si ale jeho rychlost, která je prý darem shůry, určitě pohlídá. „Uvidíme, jak to dopadne,“ nechce Lukáš předjímat.

Možná víc než jeho střelecké schopnosti bude mít navrch jeho druhá vlastnost – neukázněnost. Okolí tvrdí, že začíná hrát hrát až po žluté kartě. „Tak to nevím, ale je pravda, že žlutých už jsme dostal hodně,“ přiznal známý bouřlivák s tím, že ani k červenému kartonku nemívá daleko.

„Také už jich bylo hodně a byly za všechno možné, od faulů po urážku rozhodčího. Určitě jsem byl dohromady minimálně rok v trestu,“ přiznal na rovinu a smíchem dodal: „Alespoň na hřišti není nuda, když se něco děje.“

Lukáš Starý je odchovancem Klobuk, kterým zůstal takřka celý fotbalový život věrný. Jen na jednu sezonu si odskočil vyzkoušet krajskou I. B třídu do Zvoleněvsi.

Klobucký Sokol vůbec sázel a sázet bude na geny fotbalového rodu Starých. Za Lukášem hraje v záloze jeho 15letý synovec Martin, další dva Jaroslav a Patrik hrají za dorost. Nepřekvapí tedy, že za Klobuky kopal jeho otec Jaroslav i brácha David!