Tým v anketě zastupoval trenér Pavel Filip, jenž loni v zimě právě z Hostouně musel odejít. Od té doby proti ní Novo dvakrát vedl a ani jednou neprohrál. Právě svým způsobem pohádkový příběh byl zřejmě významným faktem při hlasování.

„Je to příjemné, ale jako zadostiučinění to nevnímám,“ prohlásil kouč, jenž jako hráč kopal ČFL za tehdejší Lokomotivu Kladno. Zároveň přiznal, že těžil ze znalostí hostouňských hráčů, i když tým mají pod jiným koučem odlišný herní projev.

„Na jednotlivé hráče jsme se ale dokázali připravit. Nechtěli jsme soupeři umožnit střelbu ze střední vzdálenosti. Ve druhé půli jsme obětovali Moce na pokrytí prostoru okolo Tůmy, a to se nakonec vyplatilo,“ přiblížil Filip něco z novokladenské strategie.

Jeho působení na Novu ale nebylo ze začátku moc povzbudivé. Tři lidi na tréninku nebyli výjimkou. Zoufalý přístup a nezájem hráčů je dnes minulostí. Třeba na první mistrák v Žehrovicích odjelo 19 borců!

„Od té doby docházka samozřejmě poklesla, ale pořád je to mnohem lepší než na jaře,“ přiznal Filip.

Tým pod jeho vedením staví na útočné hře. „Proto se stává, že když z mnoha šancí nedáme góly, prohrajeme. Pokud se zlepší jejich proměňování, můžeme v nejbližších sezonách pomýšlet na nejvyšší cíle. Hráči ale musí mít chuť na sobě pracovat,“ uvedl Filip, který má mezi sedmnácti hráči kádru jedenáct mladých do 22 let.

Výhru Nova ocenilo nejen jeho okolí. „Potěšila mě gratulace mého švagra z Hostouně, z tábora soupeřů mi pogratuloval i trenér, včetně předsedy klubu Jiřího Hondla, který doufal, že už mě na jaře konečně porazí,“ uzavřel držitel šestého podzimního počinu s tím, že jako kouči Hostouně se mu proti Novu dařilo (5:3, 4:3).

Skvělým finišem určili čtenáři www.kladensky.denik.cz vítězem kouče Nova Pavla Filipa (60 hlasů). Druhý skončil Karel Hykl z Bělče (54), třetí tuřanský Martin Průcha (36), čtvrtý Sokol Vraný (25). Páté patří Tomáši Lichnerovi z Tuchlovic (14), šesté Petru Kořínkovi z Družce (13), sedmé Janu Grubnerovi z Brandýsku (12), osmé Sokolu Uhy (3). Celkem bylo zaznamenáno 264 hlasů a 1609 vstupů.