Marek Mucha. Dostat Hřebeč, po tom pásli od začátku I. B třídy všichni její účastníci. Povedlo se to až v 8. kole Slovanu Velvary, které vyhrály 2:1 díky dvěma zásahům Marka Muchy. Obávaný kanonýr jasně tímto oznámil, že do starého železa pořád ještě zdaleka nepatří.

Štěpán Šplichal. Pod trenérem Davidem dostává tenhle vranský gólman stále větší možnosti a v Nové Vsi se zásadně podílel na nečekaném zisku tří bodů. Hlavně v první půli, když chytil tři jasné šance domácích. Ustál i jejich trvalý nápor v části druhé.

Jaroslav Kohout. Že získá brankář Braškova nominaci na Počin víkendu proti Senomatům, to asi nečekal. Ale dosud nejslabší celek I. B třídy by skutečně vyhrál, nebýt skvělého Kohouta v bráně. Gólman z koňácké rodiny si přitom vymínil, že sice nastoupí zraněný s ortézou, ale na rozcvičení nepůjde z důvodu doběhu Velké pardubické. Kouč Želina povolil a Kohout potom zlikvidoval veškeré naděje senomatských střelců.

Jindřich Kohout. Další z Kohoutů v bráně prožil těžký minulý víkend. Jeho lidičtí kumpáni ho nechali na holičkách na Dobré, kde Kohout musel devětkrát lovit míč ze sítě. Zle mohlo být i doma s Mutějovicemi, kde Lidice zase špatně bránily, ale brankář tentokrát zářil. Chytil i nájezd dvou útočníků a řadu dalších tutovek.

Pavel Růžička. První poločas zápasu Švermov - Běleč, si jednoznačně podmanil špílmachr domácího týmu. Do sítě soupeře nastřílel během půlhodiny čtyři krásné branky, od parádní hlavičky, po střelu z takřka nulového úhlu. Jediné, co ho může mrzet, je, že se k němu nedokázali přidat jeho spoluhráči a tím nepomstít debakl 1:6 z bělčeského trávníku. Švermovští vyhráli jen 4:2.

Tomáš Fousek. Počiny nejsou jen o pozitivních událostech ale patří mezi ně i negativní. Mezi ty řadí duel v Tuřanech, kde žižický fotbalista pět minut před koncem utkání fyzicky atakoval hlavního rozhodčího, který posléze duel předčasně ukončil. Navíc zmíněný hráč byl v té době po červené kartě už dvacet minut mimo hru.

Rudolf MUZIKA, Jiří NAGY