Jeho příspěvek do zápasu byl čtenáři našeho webu vyhodnocen jako Počin víkendu 7. Ten měl rekordní jarní účast. Zaznamenáno bylo 4141 vstupů a rozdáno 1022 hlasů!

Ještě v pátek večer ale byl v čele novokladenský Kovařík, Zieberův finiš však byl drtivý. Nakonec získal 376 hlasů, jeho rival o pětadvacet méně. „Mě ale nejvíc zaujalo pět gólů Radka Ráce,“ připomněl vítěz kanonádu pcherského střelce a vrátil se k nedělnímu utkání, v němž odehrál pouhých pět minut. Po přihrávce na vítěznou trefu totiž musel odstoupit.

„První branku jsem dal ze standardky, která byla tečovaná. Na druhou jsem přihrál Šilerovi, se nímž můžu hrát poslepu. Hned po gólu jsem ale upadl a musel střídat, protože pata mě moc bolela,“ přiblížil svoje krátké, ale výživné působení na hřišti.

Michal je odchovanec Slavoje Kladno, odkud odešel společně s Petrem Šilerem a Lukášem Pletánkem do Přítočna. Spolu to táhnou už od mládežnických let a dá se říct, že jsou nerozlučnými trojčaty. To málem přestalo platit v zimě, kdy si Michal zatoužil zkusit vyšší soutěž. Přesvědčil ho kamarád z třetiligového Králova Dvora.

„Zahrál jsem si proti Slavii, bylo to ale strašně rychlé. Navíc se tam musí denně trénovat, a to pro mě moc není. Nikdy jsem přípravě moc nedal a v tomto mi okresní soutěže vyhovují,“ prohlásil 25letý střední záložník Přítočna, jenž moc přivítal návrat pracovitého a uvážlivého trenéra Petra Kremláčka, který dovedl mužstvo do přeboru a posléze byl nepochopitelně odvolán.

„V té době jsem uvažoval, že také odejdu. Je výborné, že se vrátil. Najednou je lepší parta a navíc přišly posily Přerost a Jícha. Je to úplně jiné,“ pochvaloval si ortodoxní levák, jemuž vyhovuje střed zálohy.

Teď se ale nejspíš bude muset přeorientovat na pozici podhrotového útočníka, byť jeho top disciplínou je přihrávka. „Vždy jsem na gól raději přihrál,“ přiznal slušňák, jenž ve své kariéře nikdy neobdržel červenou kartu a žlutou jen výjimečně. „Ty snad byly jen tři. Trenéři mi občas vyčtou, že nechodím do soubojů,“ uzavřel Zieber před dvěma koly, které napoví mnohé o přítočenských ambicích.

V sobotu jeho tým hraje v Libušíně a za týden hostí Spartu.