„Je to pro mě překvapení, že anketu vyhrál také rozhodčí,“ přiznává 33letý sudí. Sám by ohodnotil počin neuměřického Františka Límana, který v důležitém utkání se Žižicemi (4:3) přihrál na první gól domácích a ve druhé půli čistým hattrickem rozhodl.

Pokud to jde, tak se Adam postaví na druhou stranu barikády. V I. A. třídě hájí barvy fotbalové Lhoty.

„Jako hráč si ale na rozhodčího nedovolím, i když patřím mezi emotivnější. V zápalu boje občas něco řeknu, vždy mu ale po utkání podám ruku,“ prohlašuje s tím, že protihráči a jejich příznivci mu dávají co proto. Předpokládají totiž neexistující vazby s rozhodčími. „Kdekoli jsem nastoupil, slízl jsem to ze všech stran. Vidí v tom něco, co není,“ tvrdí.

V okresních soutěžích si málokterý soudce nechá líbit kritiku nebo urážku, důsledkem jsou vysoké tresty vyloučených. V lize jsou kolikrát urážky slyšitelné až na tribunu, přesto rozhodčí k červené nesáhne.

„Kolem vyloučení bývá humbuk. V poslední době se víc řeší žluté a červené karty než penalty. Pokud urážka není prokazatelná, po červené kartě nesáhnu,“ přiznává Adam s tím, že rozhodčí nemají oporu u disciplinárky. Naposledy dostal Kincl z Bohemians jen dvě utkání natvrdo. „Přitom urážka to byla jasná,“ poznamenal.