Přítočno přes léto dost neočekávaně odvolalo úspěšné trenérské duo Kremláček–Burger, na jehož práci úspěšně navázala dvojice Holas–Řešátko. V prvním utkání na Doksech (2:2) se Přítočenští vrátili ke kdysi tradiční nedisciplinovanosti. Té se však rychle vyvarovali a výsledkem ofenzivního pojetí týmu je desetibodový náskok v čele tabulky. Jako jediní na podzim neprohráli a uspěli i v Družci (5:1), který však podal protest a tudíž se čeká na rozhodnutí řídícího orgánu. Pokud bude pro Přítočno negativní, zmenší se jeho náskok na čtyři body.
Už několik sezon atakuje špičku tabulky právě Družec. Po podzimu druhý tým sice doma pouze jedinkrát zaváhal (Přítočno), jeho potíž ale je hra venku, odkud přivezl pouze sedm bodů! Vyhrál jen ve Smečně a v Žehrovicích.
Díky slabším soupeřům, které však porážela jen těsně, dobře začala Běleč, jež spadla z okresu. Poprvé prohrála až v 6. kole na Stochově (2:3), ale vzápětí i doma se Švermovem. Tím začala ztrácet užší kontakt s první příčkou. Po sezonách nezdarů však může být s třetím místem spokojená. Zejména když jí v polovině jara odešel střelec a kapitán Diviš.
Na mladé sází celkem nečekaně čtvrtá Unhošť, jejíž lavičku během podzimu opustil s přístupem nespokojený trenér Křivánek. Zajímavé je, že celku se víc dařilo na hřištích soupeřů, byť doma porazil jak Stochov, tak v posledním kole i Družec.
Až pátý skončil Stochov. Už pohled na skóre naznačuje, kde mužstvo nejvíc tlačila bota. To možná u jeho střelců platí doslova. Ono dávat góly s otlačeným palcem nemusí být pokaždé jednoduché. Prostě koncovka je tím, na čem by měli Stochovští přes zimu nejvíc zapracovat. Dát devět gólů v šesti zápasech na hřištích soupeřů není nijak slavné vysvědčení.
Trošku víc se očekávalo od druhého loňského účastníka přeboru, béčka Dobré (6.). Mezi jeho domácí povedené kousky patří osm gólů do sítě Smečna, ještě o jeden víc dalo Doksům. Slušné bylo i vítězství nad Bělčí 4:0 i výhra ve Stochově. Venku je ale jeho střelecká bilance mizerná. Nejpříjemnějším překvapením podzimu určitě jsou výkony sedmého Švermova, který má aktivní bilanci jak doma, tak venku, kde je dokonce druhý nejlepší (vyhrál v Bělči i na Dobré)!
Osmý skončil první nováček, Doksy B, který trpěl tradičním syndromem rezervních celků – doma s áčkaři v sestavě byly silné (remizovaly s Přítočnem 2:2 a porazily Stochov 1:0 a Družec 2:0), venku už to bylo o poznání slabší (vyhrály jen ve Smečně). Na deváté pozici přezimuje druhý novic – Vinařice. Jeho bilance téměř přesně odpovídá výkonnosti celku středu tabulky. Spolu s Přítočnem jako jediné doma neprohrály, když však ale vyrazily za humna, bylo to o dost horší. Jediná výhra však za to stála, dosáhly jí totiž na hřišti rivala ze Švermova (1:0) !
V Žehrovicích (10.) chtěli před sezonou dát větší šanci mladým, nakonec ale působení celku zachraňovali veteráni. Tým vyhrál poslední tři utkání a tím se odpoutal od chvostu tabulky. Jedenáctá pozice by mohla být zklamáním pro béčko kladenského Slovanu. Loni tým středu tabulky se na podzim vymykal tradici rezerv, protože doma získal pouhé čtyři body. Porazil jen Stehelčeves, zatímco výhry si z jeho trávníku odvezly Švermov a Dřetovice. Zápas ve Smečně bude hrát až na jaře.
Jarní boje o záchranu se nejspíš budou nejvíc dotýkat tria posledních celků, jež pouze dvakrát vyhrály. Dvanáctá Stehelčeves a třinácté Dřetovice jsou na tom podobně jako po loňském podzimu. O dost si ale pohoršilo Smečno, které je se zápasem k dobru poslední.
Stehelčeves má nejhorší bilanci na hřištích soupeřů, remizovala jen ve velkém derby v Dřetovicích. Jejímu rivalovi výrazně pomohla výhra na Slovanu ve 12. kole, doma jsou však Dřetovice výsledkově a hlavně střelecky žalostné. Daly je pět gólů a porazily pouze béčko Dobré. Pokud se jim ale na jaře vrátí hokejisté Ševc a Kalla, bude jejich ofenziva o poznání silnější. Smečenští jsou na tom doma téměř totožně, ke konci podzimu porazili jen Vinařice, avšak vzápětí vyhráli v Dřetovicích.