Jelikož se na stadionu Františka Kloze bude odehrávat velký turnaj starších žáků, pozval si SK Jihočechy na o trošku menší hřiště nedalekého Nova.

„Osobně jsem tam nikdy nehrál, páteční trénink bude pro mne premiéra," přiznal stoper Kladna Jiří Veselý s tím, že při tréninku v Srbech jim kouč Ivan Pihávek vymezil přesné rozměry novokladenského hřiště, kde se připravovali v pátek.

Obránce Kladna očekává nesmírně silného soupeře, který dokonale prověří defenzivní činnost celého týmu.

„Trenér viděl Táborsko v utkání proti Příbrami, v němž prý bylo lepší, i když těsně prohrálo," uvedl Veselý.

Pro soupeře Kladna to bude navíc generálka před startem FNL na Žižkově. „Co máme zprávy, tak by měl přijet v kompletní sestavě," doplnil a varoval před chybami v rozehrávce.

Utkání bude řídit sudí Karel Hrubeš, loni deníkem Sport nejlépe hodnocený rozhodčí nejvyšší soutěže, jenž v ní v uplynulém ročníku odřídil nejvíc utkání.

Pod jeho vedením si na straně Kladna nezahrají marodi J. Procházka, Růžička a zřejmě i Tóth. To v kabině soupeře by měl být i Peter Mráz, který hrával ligu v Kladně.

Táborsko bude opět patřit mezi favority druhé nejvyšší soutěže, podle Pihávka má delší dobu konsolidovaný a tím sehraný tým. „Pro nás to bude křest ohněm," podotkl kladenský kormidelník.

Velvary hostí třetiligový Převýšov. Pro klub a město to bude velký svátek. „Zvučnější tým by ale byl lepší. Takhle nikdo neví, kde to je a lidi by se třeba mohli divit, s kým jsme to prohráli," usmíval se obránce nováčka divize Marek Chrobák.

Východočeši v minulosti těžili ze základny Hradce Králové, jehož byli farmou. Pár zápasů proti nim odehrál v dresu Zápů odehrál zmíněný bek.

„Měli mladé, běhavé mužstvo s nepříjemným herním projevem," vybavil si odchovanec pražské Sparty.

"Nevím, s čím přijedou, když už nejsou farmou. Nic lehkého nás však nečeká. Na druhou stranu se soupeřem roste i naše síla," prohlásil třicetiletý zadák a dodal, že musí hrát trpělivě, poctivě bránit a zkusit překvapit.

Současný velvarský kádr si pochvaluje. „Přišli čtyři noví hráči, kteří mají kvalitu. Posílení to je. Záležet ale bude na prvních třech kolech, jak si to do té doby sedne," konstatoval a přiznal, že přípravná utkání nemá rád, raději hraje o body.

Pohár však je soutěžní utkání. V jeho předkole nastoupili proti České Lípě, s kterou sehráli půlhodinové prodloužení.

"Bylo to poprvé, co jsem to zažil. Bylo znát, že všichni toho mají plné zuby. Nevadilo by mě, kdybychom si ho zopakovali i se šťastným koncem," prohlásil.

Co by ale nechtěl je, aby je potkalo to, co Ostrou v předkole poháru, kdy doma podlehla Admiře 0:7. „To by byla ostuda. Doufám však, že vyhrajeme a přivítáme třeba Spartu," uzavřel.