Slaný jelo do Byšic pouze s hráči, kteří bydlí ve Slaném, Na trávník osmého celku I. B třídy tak cestoval mix áčka a rezervy. Góly začaly padat až po přestávce a bylo to výhradně po standardních situacích. Pět minut po obrátce se povedl trestňák tradičnímu exekutorovi Hrubikovi. Pak se ale děly věci. Domácí během dvou minut kopali dvě desítky a navíc hosté vykopávali Žďárkem balon z prázdné brány! Byšice využily pouze první pokutový kop, když druhý poslaly do tyče.

Trest se na ně snesl pět minut před koncem, kdy opět Hrubik, tentokrát z penalty, zařídil, že jeho tým nebude po výhře 2:1 chybět při čtvrtečním losování 2. kola.

Slibně to dlouho vypadalo s účastníkem okresního přeboru – Brandýskem. Vonoklasy k němu přijely ve stejné sestavě, v jaké hrály v sobotu ve Lhotě.

Do 60. mnuty však prohrávaly díky trestňáku Kaly a desítce Vaňka 1:2! „Pak jsme v tom vedru nejspíš odpadli fyzicky. Byl to ale dobrý zápas," mínil trenér Marek Ančička, jehož svěřenci pak během tří minut inkasovali dvě branky. Vaněk posléze opět z pokutového kopu ještě snížil na 3:4, celek I. A třídy si však výhru pohlídal a ještě ji zvýšil na konečných 3:6.

Cenný postup přes béčko Kunic, které o víkendu (podle rádobyodborníků dokonce s céčkem) nemilosrdně sešouplo SK Kladno do divize, slaví Tuchlovice.

Veterán v bráně Beránek, jenž musel zaskočit za zraněného Pečonku, dovedl mužstvo k postupu po výsledku 3:3 (2:0), když penalty zvládli hosté lépe (6:7).

Zajímavostí bylo, že Kunice kopaly dva pokutové kopy už ve hře. Ty ještě Beránek nelapil, ale v rozstřelu jednou úspěšný byl a jednou šla rána mimo. Za Tuchlovice nedal pouze Brož, a tak si zahrají i víkendové třetí kolo.
Autory branek byli Nejedlý, Fitko a Hafenrichter.

„Domácí hráli dobře, kopal za ně i exligový Hyský. Náš úspěch bych ale klidně obětoval za sobotní výhru Kladna nad Kunicemi," říkal kouč Tuchlovic Miroslav Supáček.

Škoda, že jiní, opravdu „bývalí" Kladeňáci, měli jiné mínění.

FOTOGALERIE Kunice - Tuchlovice naleznete ZDE

Zbývají ještě Doksy. Ty mají problém, protože Loděnici – pravda, hodně oslabenou, sešvihali doma 8:1 (4:0).

A v čem tkví jejich patálie?

O víkendu mají naplánovány velké oslavy ke 100 letům založení klubu. „Svaz to věděl předem a zápas by tak měl být odložen," věří předseda klubu Jiří Junek.