Béčko Vlašimi už mockrát Hřebeč potrápilo, ale teď má tým z Kladenska zpátky formu z úvodu sezony. Navíc za něj nastoupil po roční pauze zaviněné vážným zraněním útočník Tomáš Lukič a hned v 17. minutě otevřel skóre. "Jeho návrat nás hrozně potěšil. Už v tréninku bylo vidět, že i po tak strašně dlouhé přestávce fotbal nezapomněl," těšilo manažera Hřebče Štěpána Sádeckého.

Nicméně přišel o jiné hráče. Faktor má po špatném dopadu zraněný kotník a Macháč si po nezaviněném souboji natáhl vazy v koleni.

Hřebeč potěšil dvěma trefami Matěj Pařízek a dva góly dal v závěru také ex-ligový Tomáš Jablonský, stačily mu na to dvě minutky. Jeho tým postoupil na deváté místo.

To Tuchlovice jsou dokonce páté. Drží se plánu, doma vyhrávají a zvenku vozí body ze hřišť srovnatelných soupeřů. S Nespeky jim pomohl kanonýr Jaroš, který se dobře etabloval z B třídy a nastřílel už 7 branek. Dvě dal v sobotu, navíc se podle kouče Miroslava Supáčka naučil pomáhat i defenzivě a jeho přínos je znát.

Také Nespeky měly šance, ale šikovný Iheanacho zakončoval bídně a jednou zasáhl na brankové čáře Nosek.

V závěru se ale hosté přece jen skórovali Dobřanským, ale Tuchlovice hlavně díky zdržovací taktice už tři body uhájily. "Podali jsme dobrý výkon, po přestávce jsme přitlačili a po dvou pěkných prostrčením na Jaroše si vytvořili náskok. Pak jsme zbytečně dvě šance zahodili a v závěru jsme se prozdržovali ke třem bodům," přiznal Miroslav Supáček.

Když ale šel hostům podat ruku, ti mu právě zdržování hrubě vyčetli a dokonce došlo k potyčce. "Omlouvám se ostatním trenérům, ale po vítězných zápasech už ruku nikomu podávat raději nebudu. Někteří hosté se chovali jako blázni - jejich tým zřejmě nikdy nezdržoval - a tohle mi za to nestojí," řekl zkušený harcovník.

Doplnil, že na utkání později dorazil také zkušený stoper Martin Fitko, který s celkem Metal Trade Comax vyhrál celostátní kolo fotbalové Zaměstnanecké ligy Deníku. "Zaslouží velkou gratulaci!"