Pohodový úvod zařídili Kladnu navrátilci i bezvadný Šíma

Kladno – Příjemný začátek divizní soutěže prožili v sobotu dopoledne fotbalisté SK Kladno. Tým, jemuž se nepovedl konec minulého ročníku ani příprava si poradil s Úvaly 3:0 po zásazích letních navrátilců Hanzlíka, Čížka a jedné trefě asi nejlepšího hráče zápasu Šímy. Na stadionu Františka Kloze vyhráli Kladenští za tři body po dlouhé době, naposledy to bylo loni 12. listopadu!

12.8.2017 1

SK Kladno - SK Úvaly 2:0, 2015 A2B - Divize B, 7. 11. 2015Foto: Bohumil Kučera

Hosté vedení někdejší ikonou pražské Sparty Petrem „Bédou“ Vrabcem sice nehráli špatný fotbal, byli poměrně silní na míči, ale vyjma prvních dvaceti minut druhého poločasu byli dost neškodní.

Kladno s uzdravenými Hanzlíkem, Šímou a Kalinou se před soupeřovou brankou chovalo úplně jinak. Brzy trefil Šíma břevno, pak stejný hráč nabídl tutovku Hanzlíkovi. Navrátilec z Litoměřicka ji sice zazdil, ale po chvíli kopal jeho tým roh, odražený míč vypálil mezi tyče Bartoš a právě Hanzlík ho tečoval.

Po obrátce hosté přidali, útočili mnohem nebezpečněji a měli několik šancí. Ani tu největší ale Zvěřina mezi tyče nedostal. Od 65. minuty už zápas ovládlo Kladno. Sérii standardek ještě nevyužilo, ale potom nacentroval Kafka na zadní tyč Růžičkovi, ten ještě přiklepl na Čížka a další „ztracený“ syn patičkou parádně zvýšil. „Konečně,“ ulevil si borec, který chvíli předtím zakončil krásnou vlastní akci ranou do boční sítě.

Pak se ještě jednou ukázal Šíma. V bleskovém brejku ho milimetrově vysunul Kafka a Šíma nezaváhal – 3:0. Další šance už góly neskončily (sólo aktivního Kroutila ani hlavička v sobotu nejlepšího veterána Bartoše), a když už T. Procházka skóroval, bylo to po ofsajdu.

I tak ale v Kladně vládla spokojenost. „Říkali mi tady o nějakých negativech, ale to byla minulá sezona. Řekl jsem klukům, že začínáme odznovu a jsem za ně šťastný. Je to jejich zásluha, zápas odmakali a plnili všechny úkoly,“ zářil spokojeností trenér Kladna Jan Pejša, který tým převzal teprve v červenci. Nesouhlasil s názorem, že na rozehrání to byl ideální soupeř, který nepřijel betonovat a přitom byl málo nebezpečný. „Úvaly hrály úplně něco jiného než v minulé sezoně a žádný soupeř není jednoduchý,“ vyvracel názor z publika.

Nelíbila se mu jediná pasáž v úvodu druhého poločasu, kdy jeho tým chyboval víc, než je zdrávo. „Nebylo to ale o nezodpovědnosti, spíš jsme nehráli z pevného bloku. Nicméně po dvaceti minutách se to vrátilo a už to bylo podle mých představ,“ liboval si trenér a odmítl kohokoliv vyzdvihnout. „Byly tam výborné individuální výkony, ale já nikoho jmenovat nebudu, šli jsme za tím jako mužstvo.“

SK Kladno - SK Úvaly 3:0 (1:0). Branky: 41. Hanzlík, 72. Čížek, 75. Šíma. Rozhodčí: Zadinová. Diváků: 250.

Kladno: Tesař – Bartoš, Hanzlík, T. Procházka, Kalina – Růžička, Pechr – Čížek, Kafka, Šíma (80. Borák) – Kroutil (86. Nesládek).

12.8.2017 VSTUP DO DISKUSE 1

Volební místnost v Hlízově.
77

Komise musely řešit neplatné voličské průkazy, ale i stěhování

Kladno volejbal cz - Jihostroj České Budějovice 3:2, 5. finále Extraliga volejbalu (stav 2:3), Kladno, 23. 4. 2017

Vypukne modrobílé peklo?

Je dobojováno. Volební komise nyní sčítají hlasy

Kladensko /FOTOGALERIE/ -  Lidé z Kladenska a Slánska vyšli už včera do volebních místností, aby využili příležitosti a ovlivnili budoucnost České republiky. Parlamentní volby skončily v sobotu ve 14 hodin.

Na Trutnov se Švihálkem

Kladno – První čtvrtinu základní části II. ligy zakončí hokejisté Řisut v sobotu domácím zápasem s Trutnovem (18.00). Svěřenci trenérů Martina Procházky a Martina Kašáka po deseti kolech uzavírají tabulku, přičemž vstřelili nejméně branek a nejvíc jich obdrželi!

AKTUALIZUJEME

OBRAZEM: Volby do poslanecké sněmovny jsou v plném proudu

Kladensko - Volební místnosti otevřely ve 14 hodin. První voliči míří k volebním urnám. Kladenský deník přináší fotoreportáž z jednotlivých okrsků v regionu.