Zatímco u klubů z Doks a Jedomělic došlo k posílení kádru a dají se očekávat dobré výkony už tak silných mančaftů, ve Velké Dobré se rozhodli jednu velkou oporu pustit – Jiřího Poláka do Švermova.

„Není to za odměnu, ale něco na Dobré odvedl a tak se to zde dělá. Chtěl už loni, teď znovu, tak jsme ho pustili," konstatuje nový kouč Petr Fíman, který převzal mužstvo po Novém roce poté, co Dobrou postupně odmítli dva jiní kandidáti.

Tým ale slušně odehrál turnaj na Aritmě, třeba s přeborovým Tempem remizoval 0:0. udržel středopolaře Tlustého, jenž by měl převzít Polákovu roli, a získal talentovaného Popelku, jenž hrál do loňska za dorost SK. „Že můžeme hrát o sestup, takhle jsem nikdy nepřemýšlel. Jsme čtyři body odspodu, to ano, ale také šest od hořejška. Uvidíme na hřišti, něco určitě napoví už dnešní duel s Jenčí," myslí si Petr Fíman.

Jedomělice měly na podzim skvělou ofenzivu a tu ještě vyšperkovaly příchodem kanonýra Bohumila Strnadela z Kopaniny. Však také poslední generálka s Přední Kopaninou byla po poločase 6:1 pro Jedomělice!

„Ještě jsme chtěli slánského Klusáčka, ale bylo to finančně nad naše možnosti. Ale tým máme dobrý. Pokud budou v pohodě výkony rozhodčích, měli bychom se zachránit, což je hlavní cíl," hlásí šéf klubu Josef Nedvěd.

Jedomělice v zimě také pracovaly na zkrášlení areálu. Vylepšily kabiny a zakoupily světelnou tabuli.

Jestli mají Jedomělice Strnadela, pak Doksy ulovily také velkou rybu, dokonce perspektivnější – stopera z SK Kladno Martina Samka. Naopak Ital Cipollone musí ještě počkat, vyřizuje se jeho přestup a italská strana má na vyřízení ještě 14 dnů.

Doksy zkraje přípravy prohrávaly, ale s už uzdravenými dlouhodobými marody Studeným či V. Maříkem poslední tři zápasy vyhrály. Porazily třeba i Vonoklasy a Zlonice, to jsou kvalitní sokové.

„Rozhodně obrovskou posilou je Martin Samek, zpevní obranu. Ale cíle po mně nechtějte, nechám si raději pro sebe. Hlavně bavit sebe i lidi fotbalem," odmítl kouč Martin Škvára velká očekávání.