Loni byly zápasy kilometrově vzdálených soků (80 km) hodně rozdílné a divoké. Hostouň vyhrála 4:1 na hřišti soka, ten na jaře pak vracel i s úroky, deklasoval Sokol 6:3. „Ale to už o mnoho nešlo a zápas byl otevřený," mávl rukou kouč Rejšic Miroslav Hruška.

Ten svůj tým vede k ofenzivnímu fotbalu, to samé jeho protějšek Martin Čurda a oba týmy to předváděly od začátku, přestože hřiště připomínalo po přívalu hektolitrů deště spíše deltu. Třeba domácí Letko byl v úvodní desetiminutovce ve třech velkých šancích, ale selhal a taktovku stále častěji třímali hosté. A po hezké kombinaci přehodil Maňas gólmana Hňupa – 0:1.

Pak chvíli visel ve vzduchu i druhý gól hostů, ale domácí se zvedli a vyrovnali, byť s klikou. Novák v sólu vsadil na přihrávku Šilhanovi, tu pokazil, ale dobíhající Letko přece jen skóroval.

Dramatickou změnu přinesl začátek druhé části. Do protivníka zajel v louži ostře Čurda a sudí Navrátilová ho vyloučila, což se domácím nelíbilo a vyčítali jí necitlivost. Domácí kapitán Michal Zachariáš říkal, že duel byl kvůli množství vody pro všechny hráče strašně těžký. „Klobouk dolů přede všemi, co ho zvládli. Občas to smrdělo i zraněním, některé zákroky byly na hraně. Bohužel po jednom jsme přišli o Honzu Čurdu. Mně nepřísluší polemizovat o tom, zda červená karta byla nebo nebyla správná, ale do toho souboje asi nešel úplně šťastně a měl to víc ustát. V první řadě jde o zdraví hráčů, pak o fotbal," dodal Michal Zachariáš.

Nové role se ujali lépe domácí. Dobře bránili, občas zahrozili a Šilhan měl dokonce po přepychovém centru Nováka tutovku hlavou – brankář Tvaroh neskutečně zasáhl. Na druhé straně vážně kontroval jen střídající Karela.

V závěru Hostouň dokonce soka přitlačila, pak vzplály i saze, když jeden z hostů pálil po odpískání na branku a Burant se mstil v rytmu kanadských hokejistů. Ale nakonec všichni vychladli a šlo se na penaltový rozstřel.

V něm zaváhal proti Tvarohovi nejprve domácí Novák, ale první vyhrání opět z kapsy vyhánělo: nevysoký gólman Sokola Hňup dosáhl na pokusy Kučery i Jaroše a v šesté sérii tak slavila Hostouň.

„Bod je pro nás určitě málo, vždyť jsme skoro celý druhý poločas hráli proti deseti. Přitom na začátku bych ho bral, protože Hostouň v minulém ročníku měla výsledky a předváděla kvalitní, útočný fotbal," hodnotil duel zklamaně hostující trenér Miroslav Hruška.

A mrzelo ho, že se nehrálo na suchém hřišti, kde by jeho mužstvo asi více uplatnilo v početní převaze svoje kombinační schopnosti. „Náš styl louže hodně brzdily. Zpomalovaly naši přechodovou fázi a domácí se stíhali vracet. Navíc hráli chytře na dlouhé odkopy," dodal Hruška.

„Na těžkém terénu se ztráta jednoho hráče strašně umocní, takže dva body určitě bereme. Třeba já nebo Míra Šilhan jsme moc těžcí hráči a nemáme to jednoduchý. Ale odbojoval to celý tým a výhra po rozstřelu je příjemná," dodal Michal Zachariáš.