„Pomohla až bouře v kabině. Hráli jsme pohodlný fotbal, a kdyby nás Hůla nepodržel, mohlo být mnohem hůř. Nechal jsem se unést. Dokonce jsem práskl dveřmi!" přiznal trenér vítězů Daniel Drahokoupil, jemuž pomohla i náhoda v podobě dvou vynucených střídání. Noví borci se postarali o dva důležité góly.

Šestnáctka soupeře? Pro fotbalisty Kladna v prvním dějství zakázaný prostor. Nepustila je tam neskutečná porce nepřesných přihrávek, z nichž lehce těžili hosté, kteří sice přečkali první šanci Kladna v podání Tótha, pak ale byli nebezpeční výhradně oni.

Petrova loženka skončila na brankáři Hůlovi, Fulínovu střelu zastavilo břevno, a když už to vypadalo, že domácí uhrají poločas bez pohromy, zapadl Petrův centr od rohového praporku k zadní tyči kladenské branky!

Co předcházelo klasickému gólu do šatny? Jak jinak rýsující se možnost domácích.

Branka však měla opačný účinek, než mívá. Kladno totiž přitlačilo na pilu, zatímco bohorovného soupeře to nechávalo v klidu.

A ten také za svoji pasivitu tvrdě a po zásluze zaplatil. Nejprve přes obránce pohotově z hranice šestnáctky vystřelil Tóth – 1:1, pak šel na hřiště za Lohojdu (zlomený nos) Zahálka, jenž výstavní trefou z 30 m poslal domácí do vedení.

„Lepší začátek jsem si nemohl přát. Poprvé jsem dostal šanci a hned mi střela takhle krásně vyšla. Hezčí gól jsem ještě nedal," přiznal spokojený odchovanec Teplic, jehož zásah byl zároveň vítězný. „Už mi to kluci spočítali. V kase už to je," smál se chvíli po utkání 22letý obránce.

S ubývajícím časem se ale Kladenští zatáhli a přečkali i několik žhavých standardek. Nakonec je opět podržel Hůla, jenž lapil šanci Sabouvi.

Domácím se v závěru vydařily dva kontry, jež táhl neúnavný Bartoš. Při prvním spálil hlavou tutovku Růžička, zatímco Cafourek s ještě větší loženkou naložil jak se má – 3:1.

„Bylo dobře, že jsme se třetí branky dočkali. Potřebovali jsme jakoukoli výhru pro povzbuzení psychiky," prohlásil Drahokoupil.

Jeho protějšek Miroslav Kučera konstatoval, že když už dali branku, tak si opět neodpustili desetiminutový výpadek. „Přitom jsem hráče speciálně upozorňoval, že Kladno je houževnaté a umí utkání otáčet."

Stínem zápasu byla srážka Hajníka se Sabouem.  Oba po ni odstoupili. Jeden s podezřením na zlomenou lícní kost, druhý se zlomeným nosem. „Pokud se potvrdí vážnost jejich zranění, pak by mi nevadila ani porážka sto nula," uzavřel Kučera.

SK Kladno – FK Králův Dvůr 3:1 (0:1). Branky: 48. Tóth, 55. Zahálka, 86. Cafourek - 45. Kobler. Rozhodčí: Šedivý – Tryzna, Vít. ŽK: Švambera – Šilhavý. Diváků: 345.

Kladno: Hůla – Lohojda (46. Zahálka), T. Procházka, Vavřina, Hajník (82. Cafourek) – Švambera, Z. Rada, Čurda (71. Růžička), Rouček – Bartoš – Tóth. Trenér: Drahokoupil.

Králův Dvůr: Mokrohajský – M. Procházka, Šilhavý, P. Rada – Sabou (82. Koiš), Hutta (59. Dochtor) – Petr, Toporčák, Kobler – Veinlich, Fulín.