Pátá příčka tabulky patří nováčkovi z Převýšova, jenž patří venku mezi lepší týmy, domácí Kladno ale může směle prohlásit, že jeho stadion je nedobytný.

Pouze v prvním kole lehce narušil jeho hradby celek Karlových Varů (1:1), v dalších čtyřech zápasech byli Kladenští úspěšní, přičemž doma porazili dva nováčky (Zápy, Kolín). Na třetího si také brousí zuby.
Východočeši ale nejsou žádná ořezávátka. Mají ambiciozního trenéra a slušný základ týmu, jenž stabilně doplňují čtyři hráči prvoligového Hradce, jehož jsou farmou.

Trenéři Kladna k tomu budou řešit, jak složit tým. Kvůli zraněním v kádru Bohemky by nemusel být stoper Žižka, lehce nemocný je brankář Hůla a do utkání takřka na sto procent nenastoupí marodi Bartoš a Tóth.
Potíže prvního z nich se táhnou už delší dobu a trenéři nikdy neví, jak dlouhou na hřišti vydrží.

„Slíbil jsem mu, že požádám lékaře národního týmu Koláře, aby se na něj podíval," uvedl trenér Dan Drahokoupil, jenž ve službách reprezentace včera odletěl do Jerevanu sledovat soupeře Česka v kvalifikaci o světový šampionát.

Zápas s Převýšovem ale stihne. „V sobotu v šest ráno přistanu na Ruzyni," přiblížil.

Fanoušci Kladna by jistě přivítali, kdyby hosté dopadli jako sedláci u Chlumce (nad Cidlinou), pod nějž  Převýšov s 356 obyvateli spádově patří.

K tomu ale potřebuje být silné v ofenzivě, v níž budou scházet zmínění marodi. Trenéři se dokonce zaobírají variantou, že by na hrot postavili stopera Vavřinu.

Také obsazení postu středního záložníka nemá mnoho variant. Jednou z nich je výpomoc z kabiny vršovických klokanů. „Rýsuje se nějaká alternativa, vše je ale v oblasti teorie," uvedl kladenský asistent Karel Příhoda.

Zápas 10. kola ČFL začíná na Kladně tradičně v sobotu v 10.15 hodin.