Kladno naposledy prohrálo stejným poměrem v Českém Brodu, kde nastoupilo bez útočníků. V sobotu by to nemělo být lepší. Štěpán Hanzlík sice zkusí absolvovat se zlomeným malíčkem na noze páteční trénink, sám ale příliš nevěří, že do utkání bude moci zasáhnout.

Otazník visí i nad Petrem Růžičkou, který na trénincích zatím jen vyklusává. Na hrot by se mohl postavit Stanislav Skořepa.

Hrát nebude ani disciplinárkou na tři utkání potrestaný záložník Dominik Šíma. Na druhou stranu se vrací po zranění a jednozápasové pauze obránce Filip Suchý.

Defenziva byla na podzim chloubou druhého celku tabulky. V posledních třech utkání ale dvakrát inkasovala po třech brankách a už není nejlepší v soutěži. Tady by měl ležet základ případného sobotního úspěchu, protože zadní řady by už měly být kompletní.

Kladenští ještě mohou překonat hranici třiceti bodů. K tomu musí ve zbývajících dvou kolech dvakrát vyhrát. Jednou by stačilo na penalty.

„Bylo dobré, kdyby jsme to dokázali. Úvaly bychom porazit měli a pak se uvidí," řekl asistent trenéra a kapitán týmu v jedné osobě Tomáš Procházka.

Připomněl také, že jejich bilance s mužstvem z Prahy-východ není příznivá.

Z čtyř vzájemných divizních duelů ani totiž jednou nevyhráli! V Úvalech hráli 3:3 a 0:1, doma 0:0 a 1:1. Je na čase bilanci vylepšit. „Mužstvo je na sobotu dobře připravené," dává Procházka fanouškům naději na dobrý apetit před sobotním obědem.