V závěru prvního poločasu běžel sám na gólmana. Jeho tým Tatran Sedlčany C vedl v tu chvíli 1:0 a 24letý fotbalista šel napadat brankáře s cílem zmocnit se míče, což se mu povedlo. Ale! Nikoliv však díky svému presinku, ale kvůli zranění gólmana Miroslava Říhy. „Snažil jsem se ho napadat, asi jsi natrhl sval. V okamžiku nikdo neřešil, zda jsem dal gól či nikoliv, zdraví je nejdůležitější,“ popsal Štemberk inkriminovaný moment z 39. minuty. Brankář Třebska musel okamžitě střídat a čeká ho rekonvalescence.

Místo gólu se tak Štemberk dočkal uznání z jiného, mnohem šlechetnějšího a potřebného důvodu ve sportu. Všem cit pro fair play a jasný důkaz, že sport jde v určitých okamžicích stranou. Chválili ho jak spoluhráči, tak i soupeři. „Kluci mi volali a všichni říkali, že by se zachovali stejně,“ uvedl 24letý fotbalista.

Příbramský obránce Jaroslav Tregler (vpravo) v souboji s Janem Navrátilem z týmu Slovácka
Na stoperu jsem v pohodě, hlásí po návratu na hřiště Jaroslav Tregler

Sedlčany sice v tu chvíli vedli 1:0 a utkání mohlo skončit i ztrátou Tatranu, nicméně rozum vyhrál nad individuálním egem. „Kdyby výsledek dopadl jinak, tak by si člověk říkal, že mohl dát gól, ale znova … fair play je důležitější a rozhodl jsme se správně,“ podotkl Štemberk. A karma mu jeho gesto vrátila. Do brány Třebska musel náhradník Kubíček a hned o minutu později ho překonal Dvořák. Domácí nakonec vyhráli přesvědčivě 5:0.

Štemberk navíc poukázal nejen na současnou dobu, kdy prakticky všichni, ať už profesionálové nebo amatéři, by měli být rádi, že se vůbec hraje. „V tuhle chvíli a době je fotbal hlavně zábava. Soupeř má určitě práci, rodinu, tak doufám, že brzy uzdraví,“ uzavřel Milan Štemberk, který si rozhodně zaslouží, aby se stal dalším Hrdinou okresu na Příbramsku.

Jeho činu si všimli jak Středočeském fotbalovém kraji i v rámci oddílu. „Jménem fotbalového oddílu TJ Tatran Sedlčany chceme tímto veřejně našemu hráči poděkovat, brankáři hostí popřát brzké uzdravení a návrat na fotbalové hřiště,“ uvedl předseda Sedlčan Petr Jindrák. „Fair play by nemělo chybět za žádné situaci. Respekt pro hráče Sedlčan. Brankáři Říhovi přejeme brzké uzdravení,“ vzkázal za Výkonný výbor SKFS jeho předseda Tomáš Neumann.