Třeba lidický Václav Hanf prohlásil, že vše je zatím teprve v jednání a je příliš brzy něco konkrétního dělat. Ale na konkrétní dotaz týkající se případného příchodu kolečského (nyní brandýseckého) kanonýra Jiřího Vaňka odpověděl kladně. „Je pravda, že Jirka má zájem k nám jít, chceme se dohodnout,“ uznal Hanf a doplnil, že vrátit do Slavoje Kladno by se chtěl Ondřej Hroneš.

S Hanfem souhlasil sekretář Brandýsku Jan Zatloukal. „Vaněk odchází už asi potřetí a zatím vždy zůstal. To víte, bez něj by se nám dýchalo hůř, zvlášť když Vlasák také myslí svůj odchod vážně,“ dělá si starosti Zatloukal, jehož mužstvo navíc přišlo o Šenfeldera, který se chtěl vrátit do mateřské Slatiny.
Klid panuje také v celku, jenž měl na dosah postup do I. A třídy, ale nakonec ho odmítl – v Braškově. „Chtěli bychom dotáhnout příchod Tomáše Tichého, jehož hostování z Dobré bychom rádi změnili v přestup. Naopak na Dobrou chce Jarda Duda, jednat bychom měli příští týden,“ uvedl předseda klubu Václav Vlček.

Do I. B třídy se vrátil SK Slaný a nové vedení jako první pustilo brankáře Šarocha na Dobrou, kde bude hostovat půl roku. Větší šanci by tak měl dostat talentovaný Kudrna a třeba i někdejší gólman dorostu Kladna Sábl. „Jeho i další, kteří ve Slaném kopali dorosteneckou divizi, jsem oslovil a někteří se zapojili do přípravy. Startovní čára je pro všechny stejná a platí to i pro hráče B mužstva.

Slaný získalo stehelčevského rychlíka Jana Hafenrichtera, jenž už si B třídu vyzkoušel krátce v Kolči. Má také nové trenéry v čele s Jiřím Hořejším (s předsedou shoda jmen).

Největší slánský rival – Sokol Vraný, podle kuloárních informací posiluje nejvydatněji. Ale předseda Radek Liška je opatrný. Potvrdil jen návrat Jana Šváchy z hostování v Klobukách a příchody Kincla s Maliňákem, kteří už pomáhali v A třídě a poté zamířili do Německa. „Ti jsou před podpisem. Na druhou stranu končí Janda, pracovně odjíždí do Austrálie. A Sedláček chce trénovat ve Slaném,“ překvapil Radek Liška.

Zbývá nováček z Doks. Ten kádr příliš nezmění, ale na zásadním postu má potíže – končit chce už pomalu legendární brankář Josef Zlata. „Je to můj kamarád a chtěl bych, aby pokračoval, ale asi skončí,“ smutní vedoucí týmu Josef Pavlíček. Možnou náhradou by mohl být šikovný Michal Dlouhý z Tuřan, je to ale zatím jen spekulace.