Trenéra Lhoty Petra Caise zachytily ve čtvrtek televizní kamery Sport 1 při zápase Slavie – AS Řím. To by tolik nepřekvapilo, spíš to, vedle koho seděl – vedle reprezentačního kouče Jaroslava Šilhavého! „Měli jsme vedle něj lístky. Takže jsme mu samozřejmě poradili, jakou taktiku a sestavu má poslat na poslední zápasy kvalifikace a on nám zase, jak na Libčice,“ chechtal se v nadsázce Petr Cais.

Ten je na televizní obrazovce jako doma, před lety triumfoval v drsné soutěži Jste nejslabší, máte padáka! Jeho Lhotě tohle říkali před sezonou mnozí, ale děly se věci. Jeho tým jako jediný porazil suveréna z Dobrovíze, také velesilnou Velkou Dobrou, o body obíral hlavně doma i další silné celky jako Mšec, Lány či Braškov.

Teď tedy zazářil také venku na půdě Libčic, kde mu výrazně pomohl po dlouhé době nastoupivší Kudela a také stoper Vlasatý. Se klikou dorazil také Chvojka, jemuž odpadlo školení v práci a všichni se výrazně podíleli na úspěchu. Nakonec ani nevadilo, že D. Danylych dostal flastr za vyloučení a obra Zíku v polovině cesty k Vltavě odvolal šéf středočeské komise rozhodčích Petr Blažej, že musí nahradit na pozici arbitra kolegu v Psárech.

Kvůli pískání scházel také brankář Pejša, ale mladíček Chvátal čapal parádně. Navíc už po pěti minutách Chvojka připravil Kudelovi první branku. A protože domácí v první půli nic nehráli, potrestal je ve 35. minutě další trefou Adam. „Do té chvíle jsme byli sice méně na balonu, ten patřil domácím, ale rozhodně jsme měli nebezpečnější akce,“ mínil Petr Cais.

Kdyby ve 48. minutě Lhota proměnila obrovskou šanci, kdy Chvojka střílel do tyče a Adam jasnou dorážku nezvládl, byl by zápas možná klidnější, ale takhle se domácí dostali zásluhou zkušeného Paluky do hry a začali ostře tlačit na pilu. Lhotě bylo horko jako v nedaleké Řeži, nejteplejším místě ČR, a vypadalo to, že domácí musí vyrovnat. Přesto se hosté ubránili a co prošlo, lapil skvělý Chvátal.

Když pak v 81. minutě udeřil V. Danylych, bylo jasné, že body pojedou od nedalekého dávného sídla prvních Přemyslovců Levého Hradce do Lhoty. Poslední slovo si ještě vzal Čurda a šokující výsledek byl na světě.

„Pochopitelně máme obrovskou radost. Moc nám pomohl Maty Kudela, na hrotu hrát fantasticky, dal i gól. Přidali se také ostatní. Máme 18 bodů a nalijeme si čistého vína - to jsme nečekali. Těší mne to i kvůli tomu, že v zimní přípravě bude chuť kluků makat a pracovat na sobě velká,“ je rád Petr Cais.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...