Obě mužstva mladšího dorostu prohrála na hřišti posledních Svitav – sedmnáctka 1:2, šestnáctka 3:4. „Jednoznačné zklamání z výsledků obou mužstev. Takové zápasy musíme vyhrávat," prohlásil šéftrenér dorosteneckých celků Petr Brabec.

Hráči do 17 let vstoupili do zápasu dobře. V 18. minutě poslal Sirůček Kladno do vedení. Další šance však nevyužili, včetně penalty. Po obrátce Kladenští vyklidili hřiště a domácí po dvou rohových kopech utkání otočili a slavili tak první vítězství v sezoně!

„Bohužel se nám nepodařilo překonat jednoduše hrajícího soupeře, který dobře bránil a dlouhými přihrávkami se dostával do brejků," konstatoval Jaroslav Vejvoda, který v pozici hlavního trenéra vystřídal Jakuba Andrýska, jenž se posunul k staršímu dorostu.

Na rozbitém hřišti nastoupila ve Svitavách k svému utkání U16. Ani ona však duel s posledním týmem tabulky nezvládla a prohrála 3:4.
Kladno rychle prohrávalo 0:2, ale do poločasu dokázalo vyrovnat. Domácí hráli velice důsledně v obraně a na rychlé protiútoky. Místy až drtivý tlak hostů k bodům ale nevedl.

„Jsem maximálně nespokojen. Neustále jsme dotahovali a dostali se maximálně k remízovému stavu. Velice nepřesně a složitě jsme řešili finální přihrávky i celou útočnou činnost," shrnul trenér Karel Grabmüller.

Výborný vstup do druhé části sezony mají za sebou starší žáci U15, porazili zcela jasně 5:0 Karlovy Vary. Po bezbrankové první půli nasázeli soupeři všechny góly ve druhém poločase.
„Ze začátku jsme byli zbytečně nervózní a ustrašení. Povedl se nám ale vstup do druhé půle a poté už hráli kluci s chutí a soupeři nedali šanci," těšilo kouče Martina Čurdu.

Naopak zápas s Karlovými Vary nezvládla U14 a po prohře 3:6 ztratila první místo. Do utkání nevstoupila vůbec dobře a již ve 2. minutě prohrávala. Zlepšený výkon ve druhém poločase však k bodům nevedl.
„Šlo o hodně nepovedené utkání. Hráčům chyběl důraz v osobních soubojích a nedařila se ani kombinace. Na výkonu se také negativně podepsala absence několika hráčů," uvedl šéftrenér žáků Jakub Andrýsek.

Jednoznačné vítězství 9:1 si připsali mladší žáci U13 proti Ústí nad Labem.
„Hráči předvedli výborný výkon. S těžkým soupeřem šlo o naprosto zasloužené vítězství," stručně zhodnotil trenér Jaroslav Hrubeš. V tabulce získali jeho svěřenci na čtvrtém místě pětibodový náskok právě na Ústí. Na vedoucí Meteor ztrácí jen tři body.

Naopak nejmladší žáci U12 prohráli s Ústím nad Labem 6:13.
„V utkání byl vidět rozdíl v proměňování šancí, důrazu a vůli po vítězství. Snad se náš tým v tomto do dalších zápasů zlepší," přeje si kormidelník SK Milan Novák.

Střelce a sestavy týmů najdete v čtvrtečním Kladenském deníku. 

Petr MAŇKOŠ, Jiří NAGY