Víc než výsledek se Spartou mrzí hosty zranění borci. Nedohráli Neruda (rameno), O. Fotr ani Štětka, to jsou vše výborní borci. „A nás čeká v sobotu duel proti Slovanu Bratislava. Bojím se, abychom dali sestavu vůbec dohromady,“ hlásil ze Strahova kouč Dominik Rodinger.

Ten měl po prvním duelu v Teplicích a prohře 3:6 s hráči důrazný pohovor, že takhle ani v přípravě NE! Proti Spartě B to bylo jiné, byť tým znovu prohrál. „Po hodině hry jsme klidně mohli vést tři čtyři jedna, Vlasák šel dokonce sám na branku, teprve pak byla Sparta o něco lepší. Má rychlejší hráče, pracují rychleji s míčem, jsou to v podstatě profíci. Z tohoto pohledu jsem dneska spokojen, byl to dobrý zápas,“ říkal kouč.

Proč se vrátil Adam Vlasák?

Co se týče nezdařené zkoušky Adama Vlasáka v Prostějově, trenér Moravanů Pavel Šustr ji vysvětlil i přetlakem v útoku. „Adam je určitě zajímavý hráč, ale abychom jej vzali teď k nám, tak musí předvést více než hráči, které tady na jeho post máme (Koudelka, Vlachovský, Bartolomeu, Píchal). A to tam úplně nebylo, takže v tenhle moment je to tak, že věřím, že bychom jej posunuli, ale zůstane zatím v mateřském klubu a my jej budeme sledovat v průběhu jarní části a v létě bychom se k tomu případně vrátili,“ objasnil.

Dominik Rodinger to bere. „S trenérem Prostějova jsme to probírali. Oni hrají o záchranu, takže není úplně prostor na nějaké zkoušení. Proto je Adam zpátky a my budeme zase ten náš diamant obrušovat,“ řekl Rodinger s tím, že hráč bude pro Hostouň výrazným plusem pro celé jaro. Už proto, že nezahořkl, další šance může přijít už v létě.

Sparta Praha B – Hostouň 2:0 (2:0). Branky: Novotný, Cissé.

Hostouň: Tetour – Neruda, Bízek, Štětka, Kubáň – Januška, D. Novák, Kruner – Paulizzi, Vlasák, O. Fotr. Střídali Pančev, Sadyk, Drul, Šmerda, Houdek, Shkyrija, Hucek.