Sice vedli šťastným gólem svátečního střelce Veselého, který pálil z 25 m, počet šancí ale neodpovídal postavení hostů. Domácí totiž dlouho neměli takřka žádnou. A to hráli od 43. minuty proti deseti, protože Severočeši neměli kým vystřídat zraněného hráče!

Až když přišel v 70. minutě na hřiště Marek Tóth, začala mít hra favorita jakous takous fazonu. Po krásné přihrávce Čížka s přehledem zvýšil na 2:0 a do té chvíle v naději žijící hosté v defenzivě logicky polevili. Šance začala střídat šanci a několikrát se při nich blýskl brankář Blumentritt, jenž napravoval zaváhání u prvního gólu.

"Minule jsem ale nastoupil a byli jsme pod tlakem. Dnes jsem se cítil lépe," usmíval se autor druhé branky. "To kdybych nedal, tak jsem se šel zakopat," dodal a uznal, že mezi soupeři nebyl velký rozdíl. "My si nedokážeme otevřít prostor pro vytvoření šance. Doufám, že s lepšími soupeři zvedneme i my," řekl.

Kladno má za sebou slabší protivníky a teď ho do konce jara čeká samá kvalita. "Teď se ukáže, jak na tom reálně jsme. Doufám, že k zápasům přistoupíme lépe," prohlásil brankář Jaroslav Tesař, jenž si v druhé půli nesáhl na balon. Připustil, že jistou roli mohla hrát únava z pěti utkání v dvou týdnech.

Kladno - Nový Bor 2:0 (1:0).
Branky: 12. Veselý, 69. Tóth.
Kladno: Tesař - Procházka, Suchý, Kalina, Veselý - Čížek, Hanzlík, Bartoš (85. Richrter), Šíma (34. Borák) - Kafka (65. Tóth) - Nesládek.