Severočeši naposledy porazili v přípravě 2:1 Chomutov 
a v jejich obranné formaci se během utkání objevila dvě kladenským fanouškům důvěrně známá jména.

Na stoperu hrál klokan Michal Žižka, na levém beku chvilku  Jan Procházka, proti němuž dnes nastoupí mladší brácha, Tomáš. Jisté to ovšem není, poněvadž Janovi doznívá  trest z podzimu, tudíž se ho první kolo nebude týkat.

„Trošku mě to mrzí, ale už jsme hráli proti sobě několikrát, takže to moc neřeším," tvrdil Tomáš a dodal, že bilance jejich vzájemných zápasů  je vyrovnaná.

Ve středu na Meteoru odehrál dobrý zápas. Přiznává, že po náročné přípravě bolely z tvrdých povrchů nohy, teď už je to ale lepší. Na současný kádr SK se kouká docela optimisticky.

„Postupně se dává do kupy, navíc k nám přišli dva šikovní slávisté," připomněl příchody P. Růžičky a Šimkovského. Míní však, že Kladno bude na jaře nejspíš stejně potřebovat pomoc z Bohemians 1905.
„Bylo by to dobré. Kluci, kteří u nás hráli na podzim, byli dobří. Nebrali to jako trest, ale jako pomoc. Určitě byli přínosem," prohlásil Tomáš.

Trenéři se ve čtvrtek rozloučili s dvěma hráči, kteří se s týmem připravovali, jimž se ale nevyhnuly zdravotní problémy. V mužstvu skončili Háša a Rein.

„Usoudili jsme, že by pro nás nebyli přínosem," uvedl trenér Daniel Drahokoupil, jenž v sobotu poveze na umělku menších rozměrů do Souše u Mostu  patnáct hráčů včetně dorostence Hanzlíka, který je na hraně áčka. Naopak s dorostem půjdou Šarapov a Franek.

Trenéři mají představu, že by kádr ještě posílili o jednoho borce. Chtěli by krajního beka nebo středního záložníka. Konkrétní jména zatím nepadají.

„Počkáme, až uzavřou soupisky druholigová mužstva," řekl Drahokoupil, jenž dnes musí oželet maroda Bartoše 
a zřejmě i Štoncnera. S tréninkem naopak začali Zahálka a Holeček, na zápas to však ještě není.