Předseda komise Petr Blažej upozornil své ovečky na nejzásadnější pravidlovou změnu. „Jde o to, že  přímo po míči rozhodčího nemůže být dosaženo vlastní branky a ani branky v síti soupeře," uvedl.

Arbitři byli dále upozorněni na skutečnost, že od 5. kola nesmí být v zápise o utkání uveden nikdo, kdo není členem Fotbalové asociace České republiky.

„Rozhodčí budou nabádat zástupce klubů, aby si to dali do pořádku a nenechávali nápravu na poslední chvíli," řekl Blažej a přiznal, že i mezi soudci jsou tací, kdo členy svazu ještě nejsou.

„To se jich také týká. Pokud nebudou členy, nemohou řídit soutěže."

Dalším tématem pondělního semináře byly množící se omluvy rozhodčích. „Rozhodli jsme, že od této sezony budeme zveřejňovat obsazení soutěží čtrnáct dní dopředu, aby si rozhodčí mohli přizpůsobit osobní život, když už se na to dali.  Týkat se to ale nebude posledních čtyř kol. Doufám, že ubude omluv. Pokud se ale  budou kumulovat nadále, pak se vrátíme ke starému způsobu. Je to víceméně na rozhodčích, jak se k tomu postaví," přiblížil Blažej.

Rozhodčí byli také upozorněni na změny v mládežnických soutěžích, kde se po nerozhodném výsledku zahrávají pokutové kopy, a také na změny počtu střídajících hráčů.