Co se vlastně na Braškově dělo? Věci řídil rozhodčí Šípek, jemuž se podle aktérů utkání hrubě nevydařilo. Největší kritika se týkala jeho verdiktu ze samotného závěru zápasu, kdy nařídil podle obou stran nesmyslný pokutový kop, z něhož Marek rozhodl. „Byla to prasárna, jakou jsem na Braškově nikdy v B třídě nezažil. A už chápu, proč trenér Doks Škvára řekl, že jestli budě dělat pan Vedral fotbal ve Velvarech tak, jak dělá, bude mu chtít postup znepříjemnit každý,“ čertil se domácí manažer Jaroslav Želina.

V zápase ale padly všechny góly z penalt. Hned v úvodu paradoxně Šípek nařídil jednu přísnou proti hostům a Maňkoš poslal Braškov do vedení. V nastaveném čase první části ale kontroval na druhou stranu a pokutový kop kopal velvarský Mucha. Kohout mu ho chytil, ovšem rozhodčí nechal kvůli předčasnému vyběhnutí Kohouta pokus opakovat. Muchu vyměnil Marek a vyrovnal.

Zhruba od 70. minuty atmosféra na hřišti i v hledišti gradovala. Braškov se stále častěji cítil ukřivděný, a když v 93. minutě sudí ukázal, že nastaví ještě šest minut, už byla husto úplně.

Co se týče rozhodující penalty, David Vedral souhlasil s domácími, že byla vymyšlená. „Vůbec nevím, za co ji rozhodčí nařídil, byla opravdu vymyšlená. Co na to mohu říci jiného? Bylo to tak, a vyhrát jsme si za předvedený výkon v neděli nezasloužili. Klukům jsem vynadal, protože tohle pak vždycky odskáču já. My ale máme v klubu peníze jen na fotbalové věci, ne na placení rozhodčích,“ krčil rameny v poslední době stále častěji napadaný a na Kladensku tvrdě neoblíbený předseda i kouč Slovanu Velvary.

Mnohem více o utkání včetně dalších názorů Davida Vedrala i domácího trenéra Jiřího Žáka čtěte v úterním Kladenském deníku (17.4.)