NEUHLÍDALI HAVLÍČKA

Souboj týmů, který před časem společně postoupily do přeboru, se hrál ve Lhotě, kam přijelo Poříčí. Obě mužstva zahájila sezonu velmi špatně a měnila trenéry. Domácí navíc o jednoho z dvojice koučů oficiálně přišli, protože Miroslav Chadima po kritice rozhodčích po zápase ve Slaném dostal trest na osm měsíců.

Každopádně důležitost byla dána a pro Lhotu je konečný výsledek 1:2 malou tragédií. Zvlášť když vedla.

To se v 19. minutě poprvé střelecky prosadila posila ze Slaného Žahour, když po pěkné přihrávce R. Havlíčka parádně přeloboval gólmana Tlamichu. Jenže už po půlhodině hry vytasilo také Poříčí svého Havlíčka, a to je jeden z nejlepších hráčů přeboru. Bohužel to předvedl i v neděli. Po rohu hlavou vyrovnal a trenéři se na domácí tým zlobili, byl totiž ve vápně přes veškerá varování sám.

Ve druhé části docházel na krev bojujícím hráčům Lhoty (poměr žlutých karet byl 6:0) dech. Poříčí přebíralo otěže hry a nakonec v 79. minutě udeřil opět Havlíček, když zůstal po odvrácené standardce a dalším centru ve vápně zase nekrytý. Havlíček poté dostal ještě výhodu pokutového kopu (82.), ale hattrick mu překazil výborný zákrok brankáře Vošmíka. „Věřili jsme, že Vošmikův zákrok mužstvo zvedne, ale nestalo se. My se vůbec těžko dostávali do zakončení, přitom standardek jsme měli moře," smutnil trenér Lhoty Petr Hlaváč, který následné velké derby v Tuchlovicích moc neřeší. „Řeším, ale jako klasický zápas, nám je totiž jedno, kde a s kým hrajeme. Nutně potřebujeme body a s Poříčím bohužel utekly, byť to bylo na remízu," dodal.

4:0 JE KRUTÉ

Po pěti skvělých zápasech narazili fotbalové Tuchlovice na zeď a hodně tvrdou. Lídr tabulky Brandýs nad Labem je doma sešlehal 4:0, byť předseda klubu Josef Bešta byl přesvědčen o tom, že výsledek je pro hosty až moc krutý. „Brandýs má výborně poskládaný tým a určitě jsme si u něj nezasloužili bodovat, ale 4:0 nevypovídá," mínil muž, který se tentokrát podílel i na vedení mužstva z lavičky.

Hosté začali na půdě favorita slušně, ale ve 21. minutě pustili soupeře do kombinace před vápnem a ten šel do vedení. Přesto se Tuchlovičtí v přestávce ujišťovali, že soupeř je hratelný a zkusí vyrovnat. Jenže po sedmi minutách ztrestal další chybu Braborec a za stavu 2:0 už to bylo dost složité. Přesto konečně nějaké šance přišly, jednou dokonce domácí gólman vytahoval míč na brankové čáře, ale gól z toho nebyl a Brandýs přidal další branky.