Jedním disponuje okresní fotbalový svaz a dvěma divizní týmy. Důvěru všech účastníků tří českých skupin divize obdržely SK Kladno a Slovan Velvary, které se dostaly mezi jedenadvacet vyvolených divizních klubů.

Okresní svaz bude na valné hromadě zastupovat jeho předseda Petr Blažej. „Zvolením do výkonného výboru jsme dostali od klubů mandát. Domluvíme se na konkrétním jméně, pro něž budeme hlasovat. Vždy jsme tak dělali s nejlepší vůlí a přesvědčením," uvedl Blažej a dodal, že pro něj osobně je v tuto chvíli, kdy jsou do sportu pozastaveny dotace, primárním zájmem finančně zajistit chod svazu.

„V první řadě mě zajímá, aby přišly na náš svaz peníze. Bohužel fotbal se spíš dostal do politických hrátek," uzavřel.

Suk: Bez nízké dotace se obejdeme

Z průzkumu Deníku mezi zástupci klubů fotbalových okresních soutěží lze tvrdit, že většina z nich dostává od FAČRu víceméně pouze to, co svazu poslaly formou členských příspěvků. „Může to být o málo víc, to ale bývá tak nízká částka, bez které bychom se klidně obešly," uvedl sekretář FK Brandýsek Petr Suk a dodal, že by přivítal, pokud by dotace přicházely přímo z ministerstva bez prostředníka, jímž je FAČR.


„Tím by se omezila možnost nakládat s dotacemi například na základě známostí. Musí ale být jasně nastavená pravidla, jako třeba počet mládežnických týmů," řekl Suk s tím, že dostávají dotace i od jiných subjektů. Například od České unie sportu.