Pětice nejúspěšnějších jednotlivců
a rovněž nejlepší tým, prožily opravdu hezký večer, který zakončilo nelítostné bowlingové klání, v němž mnozí dokazovali, že ani s koulí v ruce nejsou žádnými outsidery. To se týká také členů redakce Kladenského deníku. Ani ti si nenechali zápolení ujít.

Podzimním šampionem tipovací soutěže je Miroslav Verner z Klobuk, jenž porazil všech 312 konkurentů. O jeho primátu rozhodlo jediné utkání.

„Trošku jsem byl nervózní," přiznal vítěz a děkoval kladenskému týmu Novo, který mu výhrou nad Lány zajistil titul. Na druhou stranu ho jeho Klobuky dvakrát vypekly.

Obec sice proslavil, že by si však zastupitelé nechali náves vylepšit jeho sochou, nepředpokládá.

„To snad ne. Až ale Klobuky postoupí, tak by tam mohlo stát sousoší celého fotbalového týmu," smál se bývalý gólman místního klubu, jenž sice na fotbal chodí, moc si ho však neužije, poněvadž mu do ruky většinou vrazí praporek lajnového sudího, což není dvakrát vyhledávaná funkce.

„Také mi nadávají, to je jasné," přiznal. Při utkání nemá čas na pivo a klobásu, o to víc je v zápřahu jeho gril. Druhý dostal coby vítěz soutěže. „Dva mohou být, aspoň toho bude více k jídlu," těší se na grilovací sezonu.

Fotbalové brankoviště jako gólman už dlouho neobývá přebytečná kila tak shazuje třeba při tenisu či florbalu.

Jen o vous uteklo první místo Jaroslavu Vrzoňovi ze Slaného. „Ani mě to nebolí, věděl jsem, že Míra na to má.   V první řadě jsem rád, že se mohu soutěže zúčastnit," uvedl pětašedesátiletý vicemistr 
a přece jenom trošku litoval, že nedal na svůj úsudek.

Vranští fotbalisté mu totiž tvrdili, že favorizovanou Dobříš neporazí. Pak to ale dokázali. Tím možná přišel o primát. Na druhou stranu ho těší výtečná bilance soubojů s kamarádem Zdeňkem Hořejším. Horší z víkendu zve kolegu na pivko.

„Na podzim jsem platil pouze jednou!" pochlubil se držitel druhé příčky, jenž svoji fotbalovou kariéru utnul v deseti letech. Mohla za to zlomená noha.

Cena za třetí místo putovala do Bělče, jedné z bašt Tip ligy. Bylo to zásluhou Romana Falty. Ani on nelitoval, že nedosáhl na nejvyšší metu.

„Každé umístění na bedně je úspěch," prohlásil borec, jenž je mezi bělečskými hráči šampionem. Ve společnosti  nejlepších neskončil poprvé. „Co mi v hospodě řeknou? To s tím Faltou zase nevydržíme!" smála se jednička bělečského žebříčku.

Být celkově první je sice lákavé, mezi jeho cíle a přání to však nepatří. „Nejsem schopný v Kladně vyhrát kolo, přitom v Rakovníku se mi to podařilo už dvakrát. To je moje největší přání dokud bude Tip liga existovat," prohlásil
a přiznal, že při tipování těží ze znalosti fotbalového prostředí a kontaktů.

Nejen on považuje za těžší jarní část soutěže. „Tam doporučuji se podívat, který rozhodčí utkání píská. Občas to funguje," uvedl.

Rovněž dramatickou soutěž týmů ovládli v konkurenci devětačtyřiceti soupeřů slánští Keňátoři. Po krátké diskusi se dohodli, že strůjcem jejich úspěchu byla čtyřletá Nikolka Hořejší! 

V Tip lize se sází třináct týdnů na výsledky deseti utkání fotbalových soutěží od České fotbalové ligy po nejnižší okresní soutěž – IV. třídu. Na každém řádku musí být zastoupený tým z Kladenska.