„Proti tak silnému soupeři, který je výborně organizován a je důrazný, nesmíte dostávat hloupé góly a naopak musíte proměnit šance. To se nám úplně nedařilo, ale celkově jsem za takový zápas rád, protože měl drajv a ukázal nám, na čem je potřeba ještě zapracovat,“ hodnotil svou první kladenskou porážku trenér Zdeněk Hašek.

Admira vedla už po třech minutách, kdy Houha podle kouče trochu zbytečně fauloval ve vápně a brankář Švenger neměl proti penaltě naději. Na 1:1 vyrovnal po hezkém uvolnění a krásné ráně zpoza vápna Matěj Šnobl, ale pak fauloval před vápnem Houha, a domácí lacino propálili zeď.

Čtveřice kladenských dorostenců ve složení Vojtěch Novák, Jindřich Fajka, Jakub Liška a Václav Kalina dostala šanci v přípravném utkání áčka proti Vyšehradu.
Kladenská kanonáda na Vyšehradě. Pihrt dal hattrick, osvědčili se i dorostenci

Po obrátce Admira prostřídala víc než Kladno a to se začalo dostávat víc ke hře. Povedly se mu také dvě kombinace, na jejichž konci byl pokaždé Jaroslav Kafka, ale ani jednou mezi tyče netrefil. Místo toho přišel trest v podobě třetího gólu v síti Smrkovského, který v pauze vystřídal Švengera a po návratu z Příbrami tak poprvé naskočil do zápasu v kladenském dresu.

Když zadák Karel Houha dobře zavřel zadní tyč a opět snížil, ještě svitla naděje, ale vyrovnat se už hostům nepovedlo.

Příští týden hostí Kladno v sobotu na svém hřišti třetiligové béčko FK Teplice, zápas na umělé trávě začne v 10:30 hodin.

Kladno: Švenger (46. Smrkovský) – Houha, Kolářský, Hrubeš, Noll (46. Čížek) – Holub, Blažek (46. L. Pospíšil), Eichler – Šnobl, Šíma, Kafka.