Trenér Martin Čurda výsledek nepřeceňuje, ani by prý neměl být pobídkou k ještě větší chuti do přípravy. „Nevím, co by mělo hráčům dát větší chuť než samotný postup tak malého klubíčku," uvedl.

Na začátku přípravy řekl hráčům, že je v sezoně nečeká nic snadného a že teď už to není o něm. „Jsem tady dva a půl roku a za tu dobu bych spočítal porážky na prstech jedné ruky, možná dvou. Teď nás bude čekat úplně něco jiného. Ukáží se morální vlastnosti, i když ani v přeboru to nebylo psychicky snadné, poněvadž se na nás chtěl každý vytáhnout," řekl Čurda s tím, že zejména fyzicky to bude náročné.

„Přece jen kluci chodí do práce a nejsou na takovou soutěž dlouhodobě připravovaní. Proto jsem na začátek zvolil těžkého soupeře. Uvidíme jak na tom budeme, podle toho chceme nastavovat laťku dál."

Utkání s Královákem působil soupeř svěžejším dojmem. „Je o kus dál v přípravě. My máme za sebou jen dva těžké tréninky. Ne že bych nechtěl koukat na výsledek, ale pořád je to pro mne měřítko kondice," řekl Čurda s tím, že víc běhali bez balonu, proto ho těší, že to kondičně zvládli.

Kouč mínil, že poražení byli vyspělejším týmem. „Neměl několik hráčů, kteří budou patřit do základního kádru. O to jsme to měli lehčí.  Pořád to ale je třetí liga," řekl.

Čurdova nového asistenta Miroslava Supáčka překvapila dobře organizovaná hra mužstva. „Myslím, že hráči po dlouhé době zažili něco, s čím se často nesetkávali, například, že musí vyplňovat prostory. Zvládli to ale dobře," pochválil hostouňské borce.

Hostouň – Kr. Dvůr 1:0 (1:0).
Branky: 43. Krndžija.
Hostouň: Pettik (46. Petrovič) – Burant, Vlasatý, Hanuščík – L. Krupička, Marek – Krndžija, Čurda, T. Krupička – Šilhan, Trnka. Střídali: Rouček, Bystřický, Lacko, Chovan, Stočes.