Také do ostatních řad získala Lhota kvalitu, jen na důležitém postu brankáře ji čeká možná až drtivá změna. Na odchodu je Martin Šimek.

Nováček krajského přeboru SK Rakovník přišel o brankáře Doubravu (míří do Nového Strašecí), ale pomohl hráč Lhoty Dan Asník. Doporučil obrovitého Šimka a pro něj je přesun po deseti letech na jedné adrese výzvou. „Dan si vyslechl svoje, náš tým je na Martina zvyklý a byl obrovskou oporou. Navíc náhrada se shání moc těžce. Ale je pravda, že Martin pro nás udělal tolik, že mu asi bránit nebudeme," přiznal sekretář SK Lhota Jiří Adam.

On i vedení nyní shánějí náhradu a vybrali si talentovaného a zároveň už I. B třídou prověřeného Jaroslava „Fasana" Kohouta z Braškova. Jenže i tady by museli najít nejdřív náhradu, také zde je brankář jedním z hlavních stavebních kamenů týmu.

V Rakovníku by měl pomáhat formou střídavého startu také dorostenec SK Kladno Lukáš Pešek patřící právě Rakovníku.

Mikolanda na hrotu, senzace léta!

Jestli měla na Kladensku nejvýraznějšího hrotového útočníka Hostouň v podobě Jaromíra Šilhana, teď se může situace změnit. Do Lhoty přichází z hostování v Ostré na Nymbursku Petr Mikolanda. Odchovanec Motorletu to přes Viktorku Žižkov dotáhl až do slavného West Hamu United, byl obrovským talentem.

Jenže ho postihly velké zdravotní komplikace a s profifotbalem byl konec.

Dnes Mikolanda hraje v menších klubech a soustředí se na práci. Ti získal u společnosti Sport Invest zastupujícím sportovce včetně Petra Čecha. Její spoluvlastník Viktor Kolář je Mikolandův nadřízený, takže jeho příchod není až tak velkým překvapením, protože Kolář roky za Lhotu hraje. „Viktor samozřejmě pomohl, ale kdyby nám nechtěl Petr pomoci, nešel by," usmál se Jiří Adam.

Lhotě se vrátil z Kladna také skvělý stoper Velas a záložník Chaloupka z Vraného. Naopak hostování z Hostouně skončilo Faloutovi.