Píše: Protože existují na Kladensku i kluby, které vycházejí s Hýskovem naprosto normálně, a jimž Hýskov nevadí, upozornily nás na článek, který jste zveřejnili v Kladenském deníku pod titulkem Lídr padl v Hýskově, Hřebeč má sladké body. Domnívám se, že skutečnosti a názory, které jsou ve zmíněném článku uvedeny, hrubě poškozují jméno a pověst našeho klubu. Zároveň chápu, že uvedené věci nejsou názorem redaktora Kladenského deníku či tvrzením, ale jsou to reprodukované názory jiných. Chtěl bych proto uvést několik věcí do pořádku:

Začnu tedy statistikou s mužstvy, které se cítí být v zápasech v Hýskově poškozeny.

1. Braškov. Bilance vzájemných zápasů v Hýskově 1-0-2, tedy aktivní pro Braškov. V Braškově 2-2-0. Opět aktivní pro Braškov. Navíc v posledních dvou zápasech v Braškově čtyři červené karty pro Hýskov (2x za protesty proti tendenčně řízenému utkání), k tomu ještě úmyslně neproměněný kop hráčem Braškova, pro kterého způsob rozhodování byl už také silnou kávou.

Přijmu samozřejmě oprávněnou kritiku za vystupování hráčů a realizačního týmu ve zmíněných zápasech. Hráči jsou ale všichni z kategorie těch starších, kteří hráli vyšší soutěže, a I. B třídu si chtěli v poklidu užít.

2. Jedomělice. Bilance zápasů v loňské sezoně – v Jedomělicích 2:2, v Hýskově 1:2 pro hosty. Letos 4:1 pro domácí. Neregulérní? Ale kde že! První branka v 8. minutě hlavou po kopu z rohu. Ve 13. minutě vyrovnáno. Dále fatální chyba hostujícího stopera a sólo z půlky hřiště na 2:1. Krátce na to se situace opakovala, náš hráč byl sražen zezadu = červená karta - jinak to v pravidlech prostě není.

Jedoměličtí měli jiný názor – 43. minuta 3:1, 60. minuta: slovo "magor" z úst kapitána na adresu rozhodčího a druhé vyloučení. Měl snad rozhodčí dělat, že to neslyší? Mimo jiné – od 20. minuty probíhaly mezi domácími diváky sázky na to, zda to kapitán hostí dohraje!

Utkání řídil stejný rozhodčí, jako náš zápas s V. Dobrou, který jsme doma prohráli.

3. Doksy. Hosté přijeli do Hýskova evidentně vyhrát, ale ono to samo nejde. Nepodařilo se jim to ne vinou rozhodčích (v tom má trenér Škvára pravdu), ale vinou vlastního výkonu. Během zápasu nevystřelili ani jednou na bránu, takže jediný, kdo se mohl v zápase nachladit, byl domácí brankář.

A jako správný patriot musím dodat, že Hýskov hrál v tomto zápase opravdu dobře. Hrací plocha? V pátek jezdil po hřišti opravdu traktor. A pro pana Škváru – za ním byl připojený válec, který hřiště válcoval. Nevím, co by tomu hosté v sobotu říkali, kdyby se tak nedělo.

A světelná tabule, která tak rozčílila trenéra, že nás veřejně nazývá podvodníky? Měl se snad rozhodčí řídit hodinkami pana Škváry? Vždyť rozhodčí měl svoje a měl je určitě i přítomný technický delegát – možná by bylo zajímavé zjistit, co uvedl do zprávy. Světelná tabule přece není oficiální časomírou!

A co se dělo po skončení zápasu? Pan Škvára by měl těm "podvodníkům" dodatečně poděkovat, že mu zabránili konat směrem k rozhodčím tak, jak je zřejmě z minulosti zvyklý.

Závěrem uvádím ještě jednu kuriozitu. Jak jsem již zmínil, naše mužstvo tvoří většinou starší hráči, kteří sami něco odehráli a dost toho pamatují. Já sám jsem se pak poprvé za celou mojí dlouhou fotbalovou a teď i funkcionářskou kariéru setkal s tím, že hráči chtěli v rozehrané soutěži skončit s aktivní činností a navrhovali vystoupení ze soutěže – na protest proti tomu, jak se řídí některé zápasy v některých klubech v kladenském okrese.

Úplným závěrem bych vás chtěl pozvat do Hýskova na kterýkoliv jarní zápas s týmem z Kladenska, abyste se na vlastní oči přesvědčili ne o tom, jaké "bezpráví" se u nás děje, ale jak to u nás doopravdy chodí.