Otevřená ale zůstane až do posledních chvil, což platí v první řadě pro špičkové borce, kteří by mohli prestiž závodu zařazeného do elitní světové světové série IAAF Challenge ještě víc pozvednout.

„Může se stát, že některý z výborných závodníků nebude mít z nějakého důvodu  splněný olympijský limit. Takové borce nemůžeme odmítnout," uvedl člen organizačního výboru Jiří Klesnil.

O víkendu je na programu slavný Götzis. „Zrovna tady to nemusí někomu vyjít. V tu chvíli je možné dostat do Kladna kvalitního borce za méně peněz než by jinak stál," přiznal Klesnil.

Mezi muži ze špičkových závodníků už potvrdili účast Roman Šebrle (prý uzavřel sázku, že v letošní sezoně dá 8500 a 8600 bodů), dále Dmitrij Karpov (Kazachstán),  Jihoafričan Willem Coertzen či Rakušan Roland Schwarzl.

Z našich bude na startu 
i Adam Helcelet, jenž by mohl být nástupcem Roberta Změlíka, Tomáše Dvořáka či Romana Šebrleho. „Myslím, že má na to, aby splnil olympijský limit. Z mladých vypadá jednoznačně nejlépe a ví, co chce," uvedl Klesnil na adresu svěřence Tomáše Dvořáka.

Loni na Sletišti zvítězil Kubánec Suárez (8231), rekord mítinku drží Šebrle (8697).

Mezi ženami nebude chybět vítězka z roku 2010, už exkladenská Eliška Klučinová, jejž loni závod kvůli zranění vynechala, a při svém posledním startu zde vyrovnala český rekord 6268 bodů. Také letos to vypadá, že má formu. „Je závodnicí, která umí v důležitém závodě prodat formu," poznamenal Klesnil.

Z medailistek minulých ročníků se už upsala Islanďanka Helga Thorsteinsdóttirová. V jednání je Litevka Aiga Grabusteová a hlavně vítězka  z roku 2009 Ukrajinka Natalia Dobryňská.

Před rokem byla první Ruska Taťána Černovová. Její výkon 6773 bodů je zároveň rekordem mítinku.

Loni činilo jednorázové vstupné na vícebojařský TNT Fortuna meeting sto korun na oba dny. Návštěvník, jenž mohl pouze první den, tak musel uhradit  vstup v plné výši. Pro letošní ročník přistoupili pořadatelé
k změně, jež může divákům peníze ušetřit. Každý ze dvou soutěžních dnů je  vyjde na padesátikorunu. 

Zvýhodněný vstup bude mít mládež do 15 let, za oba dny zaplatí jen dvacet korun.