Týmy jako Tuchlovice nebo Vraný si vzadu prakticky nemohou dovolit žádné chyby, protože jejich ofenziva marně lapá po dechu. Třeba Velvary sice nemají po odchodu Nádeníčka vyloženého kanonýra, nejlepší Radek Dvořák dal sedm gólů, ale šest hráčů, tedy polovina týmu, dala tři góly a víc. Podobně je na tom Hostouň.

Úplně jinak na tom je Lhota, tamní tým si může občas dovolit i chybu vzadu, vepředu má totiž skvělé komando: Velezkušený Petr Mikolanda ho vytvořil se Stanislavem Jungem. Odchovanec Nova Kladno, jenž se na okres vrátil z třetiligových Jiren, zamířil původně do Slaného, ale tam mu půlrok nesedl. Pak už přišla Lhota, kde na paletu svého střeleckého umění sází góly všech barev.

Na podzim jich vstřelil 13 (oficiálně 12), drží se na pátém místě tabulky celého přeboru a z Kladenska je jasně nejlepší. Stále ještě velmi nadějný třiadvacetiletý hráč, kterému se ale vracet do profesionálního fotbalu moc nechce, poskytl Kladenskému deníku rozhovor.

Dvanáct branek za podzim v přeboru, jste s touhle bilancí spokojen?
Celkem ano, týmu jsem snad nějak přispěl, co se ode mě čekalo. Těch gólů bylo dohromady třináct, jeden proti Vykáni napsali omylem Michalu Borákovi. Táta mi tohle opravdu pečlivě počítá.

Táta Stanislav je bývalým kanonýrem Nova, teď je pečlivým kronikářem?
To ne, ale na mou kariéru pochopitelně má velký vliv. Dodneška sleduje každý zápas, v němž hraju a celý život mě skvěle podporuje.

V krajském přeboru jste skvěle navázal za famózní minulou sezonu v I. A třídě…
To byl také velký cíl pro sezonu. A myslím, že se to celkem povedlo. Změna byla v tom, že loni jsem nastupoval na hrotu s Petrem Mikolandou, ten ale letos musel hrát často stopera a já byl vepředu sám. Což bylo složitější.

Mikolanda je obrovskou osobností, společně jste si ale herně sedli skoro dokonale. Co mimo hřiště?
Petr hrál ligu, koupil ho také anglický West Ham. Kolik takových hráčů v Česku je? Osobnost nejen Lhoty, ale celé soutěže. Loni nám to šlo výborně, letos, jak už jsem říkal, hrál často stopera, i když trenéra chápu. Je samozřejmě i osobností kabiny. Stalo se i to, že jsme měli na věci rozdílný názor, ale to je fotbal, jsme samozřejmě kamarádi (úsměv).

Který gól byl na podzim nejdůležitější a který nejhezčí?
Důležité byly ty vítězné, jich bylo víc než jeden. Vybaví se mi ten v Tuchlovicích. Hodně lidí, parádní atmosféra, derby a důležitá branka. Nejhezčí asi ve Vraném, kde jsem kolem gólmana prošel po brankové čáře. Tohle řešení jsem ani sám od sebe nečekal. Všeobecně platí, že jasné šance nedávám a skóruji z akcí, které gólově nevypadají.

Jste odchovancem Novo Kladna, ale na Kladensku jste dlouho nepůsobil. Proč?
V mladším dorostu jsme hráli ve Slaném a úplně náhodně tam byl i skaut Mostu. Mně se tam dařilo, za starší kategorii jsem dal dva góly a pozvali mě na zkoušku s dalšími sedmi kluky. Zůstal jsem jen já a tři roky pak odehrál v mostecké Akademii Josefa Masopusta. Dostal jsem byt, hrál v elitní akademii, to bylo skvělé. Bohužel, fotbal v Mostu šel od deseti k pěti, ale hlavně mi bylo 19 let a jít do druholigového áčka, na to bylo moc brzy.

Koupily vás ale Jirny…
Nejdřív jsem hrál divizi za Souš, to je prakticky v Mostě. Povedly se mi zápasy proti Jirnům, jejich majitel pan Jícha mě oslovil a velmi rychle jsme se dohodli.

Jirny už roky vyhrávají zápas za zápasem, soutěž za soutěží. Proč to tam nevyšlo?
My vyhráli divizi a pan Jícha tehdy chtěl postoupit. Jenže já se to léto na měsíc zranil a pak už se mnou nepočítali. Šel jsem hostovat na Vyšehrad a následně přišel návrat na Kladensko, nejdřív do Slaného a pak do Lhoty.

V létě byl zájem i odjinud, hrál jste i přípravu za Nové Strašecí. Proč jste ve Lhotě zůstal?
Chtěly mě ještě Louny, ale já si říkal, že když jsme s Lhotou postoupili až do přeboru, že už to je hodně dobrá soutěž a také výzva. Nelituji toho.

A zůstanete ve Lhotě do konce sezony?
Jsem hráč Jiren a ty mě pustily do Lhoty na celou sezonu, ne na půl roku. Sice zase nějaký zájem proběhl, ale nevím nic o tom, že by se něco mělo měnit.

Nejlepší střelci krajského přeboru

14 – Michal Koštíř (Semice)
13 – Michal Novák (Beroun)
13 – Josef Petlička (Ostrá)
13 – Štěpán Maryška (Dobříš)
12 – Stanislav Jung (Lhota)

Střelci na Kladensku

9 – František Motlík (Hostouň)
7 – Radek Dvořák (Velvary)
7 – Petr Mikolanda (Lhota)
7 – Tomáš Tenkl (Velvary)
7 – Jakub Dobiáš (Velvary)
5 – Petr Marčík (Velvary)
4 – Jaromír Šilhan (Hostouň)
4 – Lukáš Hadrika (Tuchlovice)
4 – Jan Maroušek (Lhota)
4 – Roman Letko (Hostouň)
3 – Miroslav Elman (Hostouň)
3 – Lukáš Havelka (Lhota)
3 – Marek Chrobák (Velvary)
3 – Ondřej Burant (Hostouň)
3 – Vasil Jalaghonia (Tuchlovice)
3 – Lukáš Budějský (Velvary)