V Unhošti se již v pátek 9. června utkali domácí s velkým rivalem z Hostouně. Očekával se vyrovnaný boj, ale hosté bez okolků smetli domácí, do poločasu 1:5 a finální stav byl dokonce 5:13, dokonalá střelnice.

Zastavit Hostouň měl šanci tým v Vinařic, ale v půli to bylo jednoznačné 0:4 a celé utkání ovládli Hostounští 2:7. 

Alespoň po jedné výhře toužily týmy Unhoště a Vinařic v posledním klání dne. Touha se vyplnila hostůmm, domácí dnes prostě měli Černého Petra, Vinařickým přenechali po poločase 2:4 výhru 3:6.

Tuchlovice v sobotu hostily zbylé duely tradičně za horkého počasí. V prvním duelu vyzvali domácí kluky z Buštěhradu, kterých bylo tradičně jako šafránu, o to více ale byli bojovní. Zejména v prvním poločase, ten vyhráli 2:5, další branky nepadly a hosté slavili.

Již lehce utavení a po krátké přestávce nastoupili Buštěhradští proti ambicióznímu týmu Slánského "áčka", a dali jim překvapivou lekci z efektivity. Slánský kanonýr Martin Husák sice pálil ostře, ale moc vysoko, možná někdy mohl volit i příhru na spoluhráče, jenž by uklízeli míč do prázdné branky. Ale to vše jistě s časem přijde. Fotbalisté z Buštěhradu ovšem stříleli přesně. V poločase to bylo 1:3, a v druhé půli vždy když Slánští snížili, Buštěhrad okamžitě kontroval, jednou dokonce z půlky hned po rozehrávce, to se do míče opřel Matěj Kučera. Krásně se trefil i Martin Hnídka. Naopak mnoho zachránil gólman Dan Čáp a result Slaný A - Buštěhrad 3:5 byl spravedlivý.

Následovala krátká porada Slánského týmu a proti domácím Tuchlovicím jako by nastoupil o kategorii lepší tým. Bojovný, koncentrovaný. Ostrostřelec Martin Husák si upravil mušku a padaly branky. Ale pozor, Tuchlovičtí podali také parádní výkon a byl to prostě krásný bojovný zápas podpořený mnoha diváky, fandy obou celků. V půli vedli Slánští 1:5, druhou půlku vyhráli Tuchlovice 2:1, celkově ale pro hosty 3:6.

Sympaticky si daly oba ceky ještě populární penaltičky a společně se vyfotily.

Výsledky - 18. kolo:

Pátek 9. 6. 2017 17:00
Unhošť - Hostouň 5:13 (1:5)
Vinařice - Hostouň 2:7 (0:4)
Unhošť - Vinařice 3:6 (2:4)

Sobota 10. 6. 2017 09:30
Tuchlovice - Buštěhrad 2:5 (2:5)
Slaný "A" - Buštěhrad 3:5 (1:3)
Tuchlovice - Slaný "A" 3:6 (1:5)

Prohlédněte si fotogalerii ze tří utkání v Tuchlovicích.

Již tuto sobotu (17. 6. ) se na hřišti v Unhošti utkají nejúspěšnější týmy jarní části soutěže ze všech skupin, sehrají miniturnaj, který určí vítěze přeboru okresu Kladno v kategorii mladší přípravka. 

Jsem ale přesvědčený, že vítězi jsou všechny kluci a holky, kteří se fotbalu naplno věnují. Vznikají nová kamarádství, hráči se zlepšují před očima. Čekají je prázdniny a určitě se již těší na první tréninky a zápasy další sezóny, většina z nich postupuje do kategorie starší přípravky.

A děti, které zatím fotbal nehrály a měly by zájem mohou využít náborů. Nedávno se jeden konal v Hostouni. A počátkem září se bude například konat nábor v Buštěhradu.

Fotbalový klub SK Buštěhrad pořádá fotbalové odpoledne - nábor dětí (ročník 2013 a starší), který se bude konat v pondělí 4.9.2017 od 17:30 hod. na fotbalovém stadionu SK Buštěhrad. Více ZDE

A co další týmy?

Autor: Bohumil Kučera