Tuchlovice přivítaly Buštěhrad s touhou oplatit mu porážku z minulého kola (0:4). To jim hosté celkem ochotně umožnili. Přijelo jich kromě brankáře jen šest a z toho dva patří spíše o jednu věkovou kategorii níže, to ale nemění nic na faktu, že svojí bojovností věkový handicap smazávají, na jejich vrub prohra nepadá. Míč patří do brány, ne vedle, a tak se stalo že v poločase domácí vedli 3:2 a závěrečný hvizd (v extrémním vedru se hrálo 2x12 min.) zazněl za stavu 6:4, domácí slaví, hosté jsou zklamaní, tohle se hrát dalo, možná byli i mírnými favority.

Ne tak v duelu druhém. Rozjetá a efektivní Unhošť je pro soupeře strašákem. Jak se Buštěhradu v prvním duelu nedařilo, tak nyní k překvapení všech hoši bojovali ze všech sil a v půli vedli nadějných 4:2. Chopili se své šance, narostlo jim sebevědomí a utkání dovedli do vítězství 8:4, jednoznačně nejlepší zápas jara buštěhradského týmu.

Krátký odpočinek a porada týmu Unhoště a začíná poslední duel. Tuchlovice namlsané výhrou vstoupily do zápasu sebevědomě, ale kvalita a touha vyhrát alespoň jeden duel byla na straně hostí. Ti sepli turbo a v půli to bylo 2:4 a finálně dokonce 2:9 ve prospěch týmu z města s jelenem ve znaku.

Trojice zápasů se sehrála v Hostouni.

Domácí potrápili hosté z Vinařic, v polovině zápasu to bylo smírně 1:1, zápas pak skončil nejtěsněji jak to jde, 5:4 pro domácí. 

S Vinařicemi bylo ale hůře v bitvě se Slaným A. Krutě skončil již poločas, 9:0 a kanonáda pokračovala až do stavu 16:1, Vinařice alespoň čestně tedy.

Slánské "áčko" bylo na vlně a přejelo i domácí tým. Rozhodl již první poločas stavem 1:6, ve druhém již týmy přidaly jen po brance, utkání skončilo 2:7.

Výsledky 16. kola:

Hostouň - Vinařice 5:4 (1:1)
Slaný "A" - Vinařice 16:1 (9:0)
Hostouň - Slaný "A" 2:7 (1:6)
Tuchlovice - Unhošť 2:9 (2:4)
Buštěhrad - Unhošť 8:4 (4:2)
Tuchlovice - Buštěhrad 6:4 (3:2)

Prohlédněte si přiloženou fotogalerii.

Další kolo se koná v Buštěhradu /+ Vuařice a Tuchlovice/ (pozor, přeloženo na 29. 5.) a ve Slaném ve středu 31. 5. 2017 17:00 /+ Unhošt a Hostouň/, což znamená, že se utkají nejsilnější týmy skupiny A, to si nenechte ujít.

Autor: Bohumil Kučera