Jako první se navléknou do voňavých dresů hráči účastníka I. A třídy Čechie Velká Dobrá, která na začátku série přípravných zápasů přivítá špičkový celek pražského přeboru Přední Kopaninu.

Hraje se v sobotu v 10.15 hodin a v doberské bráně by se měl minimálně na půli ukázat slánský Radek Šaroch. Pokud se vrátí z dovolené, zahraje si také braškovský Jaroslav Duda, o němž Doberští uvažují. „Budeme o tom jednat. Braškov má totiž opět zájem o Tichého, který tam hostoval,“ řekl předseda Čechie Vladimír Dufek.

Do nedalekého Berouna se musí vypravit ti, kdo chtějí vidět v akci prvoligové borce SK Kladno. V sobotu budou na Tyršově stadionu v Berouně účastníky 6. ročníku kvalitně obsazeného turnaje O pohár starosty města Králův Dvůr. Hrát se budou klasicky dvě semifinále (2x30 minut).

Ve 14 hodin nastoupí nováček ČFL Litavan Králův Dvůr proti novicovi nejvyšší soutěže Bohemians Praha, v 15.15 hodin pak změří síly Kladno s Mostu, jenž před týdnem v jihočeské Žirovnici porazilo 4:1.

O třetí místo se bude hrát v 16.30 hodin a finále bude na pořadu 17.45 hodin. Oba duely o pořadí se budou hrát 2x40 minut. Dva týdny před startem Gambrinus ligy dají trenéři Kladna opět šanci širšímu kádru.


Posledním sobotním přípravným fotbalem bude zápas divizní rezervy SK Kladno, která se v 17 hodin představí na strahovském trávníku, kde bude soupeřem nováčka II. ligy Sparty Praha B.

„Jsme v období zkoušení, ale nebude nás tolik jako ve středu, protože souběžně hraje i áčko. Uvidíme, možná sáhneme mezi dorostence,“ uvedl trenér béčka Radek Duda.