Přítočno do třetice neriskovalo penaltovou loterii. Mix Lhoty vyprovodilo po velmi pěkném výkonu poměrem 4:1 a už si brousí zuby na dalšího protivníka. Podstatný pro celý zápas byl první poločas, který domácí vyhráli 3:0.

„Fotbal hrát umíme a proti takovým soupeřům se dokážeme vyhecovat. Pohár hrajeme poprvé a bereme to jako možnost se ukázat," řekl střelec druhé branky domácích Petr Šiler a uznal, že hodně jim pomohli dva borci půjčení z SK Kladno – Jan Štoncner s Dušanem Holečkem, jenž otevřel skóre.

Trefil se i jeho otec Pavel a nakonec i Senko. Za poražené na začátku druhé půle snížil Rychlý. Střelcův spoluhráč David Chaloupka mínil, že jeho tým do zápasu nedal tolik, aby mohl uspět. „Domácí byli lepší, víc chtěli," mínil a dodal, že v první půli Přítočno trestalo jejich zbytečné ztráty míče.

Kdekdo toužil při žhavé sobotě po studené sprše. Borci Hřebče ji připravili Vonoklasům, které ale vděčností neoplývaly. Za tři minuty prohrávaly 0:2 a nakonec si odvezly výprask 0:6.

Vítězové si zápas užívali a pokud by se víc soustředili na koncovku, mohli vyhrát ještě vyšším rozdílem. Hosté přijeli pouze se čtyřmi hráči áčka a v takovém složení na silnou sestavu Hřebče neměli nárok.

Opět ji posílili Štěpán Hanzlík z SK Kladno a autor dvou branek Marc. Dvě vstřelil i Moravec, po jednom gólu přidali Baranec a Kott.

Výbuchem skončil duel Tuchlovic v Mutějovicích. Prohrály 0:3 a domácí chmelaři jim ve vyhecovaném duelu vrátili pár let starou křivdu, kdy je soupeř poslal do B třídy. Přitom hráli celou druhou půlku v deseti! Úvod ještě na žádné překvápko neukazoval, ale z drtivého tlaku hosté gól nevytěžili a osm minut před přestávkou začala úřadovat hvězda utkání – mutějovický Roubík. Poslal chmelaře do vedení a Tuchlovice nenakoplo ani následné vyloučení domácího hráče.

To na druhé straně si vzal míč Roubík, v pohodě s s ním otočil a nádhernou bombou ze 30 metrů zvýšil. V závěru pak ještě domácí přidali do otevřené obrany třetí hřebíček do tachlovické rakve.

„Během jara jsem furt chválil defenzivu a teď dostaneme za dva zápasy šest gólů. Hráči mě naštvali," neskrýval kouč Tuchlovic Miroslav Supáček, jehož tým mohl hrát v turnaji o zajímavé peníze. „Asi se už moc těšili na dovolenou. Já se zase těším, až se vrátím, příprava bude ostřejší," dodal populární Sup.  

Také Slaný padlo. Dobříč hraje až třetí třídu, ale vyřadila už třeba Hvozdnici a Slaný také – 3:1 (2:0). Na malém hřišti neměl technicky postavený tým Slaného moc nadějí na úspěch. Možná po snížení jedním ze čtyř áčkařů Stiborem. Jenže ten vzápětí přehnal důraz, za atak na gólmana byl vyloučen, a tak nakonec Dobříč, kde Karel Kachyňa natáčel film Kožené slunce, v závěru náskok pojistila.