„Že to bude tak hladké jsem neočekával. Sílu týmu jsem ale cítil delší dobu, protože jsme skončili několikrát těsně druzí a dá se říct, že mužstvo se po tři sezony takřka nezměnilo a ještě psychicky vyzrálo,“ uvedl předseda klubu a brankář v jedné osobě Petr Lhota. O kvalitě kádru mnohé prozradilo loňské jaro, kdy prohrálo první utkání, avšak v dalších dvanácti nenašlo přemožitele!

Přesto v létě došlo ke změně na trenérském postu. Místo mírnějších Petra Kremláčka a Jana Burgera nastoupilo emotivnější duo Pavel Holas st. a Petr Řešátko. „Nevím, na kolik to bylo rozhodující,“ přiznal Lhota s tím, že návrh na změnu nevzešel z řad hráčů. „Bylo to rozhodnutí vedení klubu, protože sponzorům už došla trpělivost s druhými místy. Velký dík ale patří všem trenérům, protože na postupu měla jejich práce významný podíl.“ Pod vedením nové dvojice se šňůra neprohraných mistrovských utkání natáhla na osmatřicet.

Podle Petry Lhoty byla jedním z důvodů dominantního postavení bilance vzájemných zápasů silného kvarteta, z nichž Přítočno vytěžilo nejvíc bodů, zatímco ostatní týmy si braly body mezi sebou. „Oproti minulým sezonám jsme se dokázali vyvarovat i výpadků se slabšími soupeři,“ dodal další důvod Lhota, jenž vidí sílu týmu v kolektivu a ve vyrovnanosti řad. Ofenziva nastřílela 120 branek, zatímco na kontě inkasovaných jich bylo jen 29. Jakýmsi nepsaným lídrem týmu byl střelec Holeček, který soupeřovu síť rozvlnil sedmatřicetkrát.

Sezonu mužstvo nezačalo dobře. Hned v první kole v Doksech připomnělo, na co v minulosti dojíždělo. V premiéře (2:2) totiž mělo dva vyloučené! Disciplína opravdu nebývala silnou stránkou Přítočenských. „Po utkání jsme si to vyříkali a udělali si jasno,“ přiznal Lhota.

Rázná slova padla na úrodnou půdu. Přítočno do konce sezony disciplinárku nenavštívilo a díky zlepšenému vystupování nedoplatilo na přece jenom dost úzký kádr. Odehrát tak úspěšně sezonu se třinácti lidmi lze považovat za malý zázrak, vedle červených se totiž mužstvu vyhýbala i zranění.

Do nové sezony má nováček tradiční cíl postupujících – nehrát druhé housle. Pokud sežene posily, mohl by podle Lhotových slov hrát střed tabulky, i když před okresním přeborem, jenž se v Přítočně nehrál 36 let, chová SK respekt.