Přidanou hodnotou Sokola je široký pohybový záběr dětí. Vedle fotbalové abecedy jim špičkový atletický trenér vštípí základy obratnosti. „Důležité je podchytit správně začátek fotbalové „kariéry“ mladého fotbalisty než získá zlozvyky, kterých se pak těžko zbavuje. Co se naučí v tomto věku, bude pro něj základem do dalších let. Proto u nás zapojujeme do tréninku dětí kondičního trenéra. Po fotbalové stránce nejen na míčovou techniku dohlížejí uznávaní odborníci a s dětmi podle potřeby diskutuje také fotbalový psycholog. Chceme, aby práce s mládeží dávala smysl a časem přinášela výsledky. Pro rodiče, kluky i klub,“ říká předseda klubu Jiří Hondl.

Sokol však nechce soupeřit s velkokluby, respektuje i mládežnickou základnu SK Kladno, ale snaží se nabídnout více než zdatnou alternativu. Děti v Hostouni se fotbalově za několik sezon rozvinou natolik, že jejich šance na zajímavé angažmá a přirozené pokračování jejich fotbalového rozvoje u silnějších klubů vzroste. Systém práce v Sokolu totiž dětem usnadní pozdější přechod do dospělého fotbalu. Práce s dětmi je od prvních fotbalových krůčků koncepční. V každé věkové kategorii se soustředíme na rozvoj těch fotbalových dovedností odpovídající věku dítěte. Zvláštní pozornost pak věnujeme blížícímu se období, kdy kluci přechází z dorosteneckého do dospělého fotbalu. „Hráči z dorostu dostávají čas a prostor se adaptovat na dospělý fotbal postupně, nesedí na lavičkách, hrají a pracují na sobě. Postupně jsou zapojováni do tréninků dospělé rezervy, Ti nejlepší pak do divizního áčka a jeho přípravy. Z toho máme radost a jenom nás to povzbuzuje do další práce. To, co jsme nastavili a na čem již několik let pracujeme, nám tak pomalu dává smysl,“ dodává Jiří Hondl.

Zdroj: Sokol HostouňV Sokole se vytvořila struktura týmů od tzv. mini-školičky, přes mladší přípravky po starší dorost, přičemž jedna kategorie postupně věkově přechází v druhou. Velmi dobře se uchytil nápad mini – školičky, kde jsou děti od tří let a formou her s nimi pracujeme na rozvoji všeobecných pohybových dovedností jen s lehkým nádechem fotbalu a to především formou her. Děti nemusejí nikam odcházet, naši trenéři je vidí, pracují s nimi od prvních fotbalových krůčků až po první zápas za dospělé.
„Trénujeme třikrát týdně, pondělí, středa, pátek od půl šesté do sedmi hodin večer. O víkendu jezdíme i v zimě na turnaje či mimo sezonu hrajeme přátelská utkání. Děti bez ohledu na roční dobu chodí trénovat ven, aby byly na zdravém vzduchu. V zimním období jednou týdně trénují v hale. Vrcholem současné zimní přípravy je pak březnové týdenní soustředění,“ uvádí Jaromír Boháč, hlavní trenér úseku Fotbalu malých forem.

V případě vašeho zájmu kontaktujte pro více informací kontaktujte trenéra Davida Šípa (tel.: 603 450 003, nebo na mailové adrese davidsip@volny.cz).

ilustrační foto.
Plochá dráha zná nový jízdní řád
Ilustrační foto.
Kolín oživil své šance, Legie Příbram divizním půlmistrem