Od léta je borec, jenž byl v minulosti ve Střížkově nejlepším střelcem ČFL, a poslední sezony byl oporou záložní řady doberské Čechie, členem kádru nováčka III. třídy. Zatím na půl roku. Tak zvučnou posilou se sotva může pochlubit jiný tým okresních soutěží.

A proč se známý borec rozhodl pro dubské angažmá, které může být poslední v jeho úspěšné kariéře? „Narodil jsem se v Dubí a zde jsem také začal svou trenérskou kariéru. Jelikož tady nebyli žáci, tak jsem jako řada zdejších kluků začal s fotbalem na Novu Kladno," uvedl.

Dalším důvodem je jeho bratr Jaroslav. „Chtěl jsem se mu odvděčit, protože se mnou byl půl roku na Dobré. Hrají zde kluci, které jsem tady trénoval. Uvidíme, co půlrok přinese," řekl už 42letý špílmachr, jenž ale neví, zda se prosadí do základní jedenáctky.

„Říkali, že pro mne nemají místo, střed zálohy je prý obsazený," smál se bývalý kouč divizní rezervy SK Kladno a dodal, že pohodlnější zadní řady ho nelákají. „Pořád mně to táhne dopředu," přiznal a dodal, že dobře ví, co ho v nižší soutěži čeká.