„Náš výkon mě potěšil. Dvakrát jsme vyrovnali a měli i na výhru. Ke konci ji ale mohli strhnout na svoji stranu i domácí," řekl trenér Daniel Drahokoupil.

SK tak získal v divácky vděčném utkání venku svůj teprve druhý bod, a co je nesmírně důležité, udržel si od Západočechů čtyřbodový odstup.

Než si ale hosté uvědomili, že už tady je ostrý start jarních odvet, prohrávali zásluhou Nerada. Vyrovnání zařídili krajní záložníci. Po centru Bartoš se blýskl nůžkami P. Růžička, jenž krásným gólem oslavil svoji mistrovskou premiéru v kladenském dresu.

Krátce před poločasem ale vrátil domácím z hranice šestnáctky těsný náskok Geňo, k němuž Rada odvrátil hlavou balon.  Poslední slovo si vzal šest minut před koncem Procházka, jehož levačka nádherně vymetala horní roh. To už hráli hosté s třemi útočníky – Vodičkou, Hanzlíkem a Jandou. Výhře nakonec byli blíž domácí. V závěrečném náporu napálili břevno a další možnost poslali vedle.

Podle Drahokoupila ale měli víc příležitostí jeho svěřenci. „Slíbili jsme, že budeme hrát víc ofenzivně a splnili to," uvedl kouč s tím, že prvních deset minut byl soupeř lepší, až pak byl vidět i jeho tým, který zejména po obrátce zvýšil aktivitu.

„Měl jsem dojem, že jsme byli kondičně lepší a překvapilo mě, že domácí hráli spíš na brejky," řekl kouč SK a litoval, že gólem neskončil únik Vodičky, šance Tótha nebo velký závar, během něhož domácí třikrát nebo čtyřikrát odvraceli míč mířící do sítě.

Svoji premiéru v ČFL dobře zvládli všichni mladíci – Štoncner, Hanzlík a P. Růžička. Pochvalu zaslouží i Vodička, jenž si na hrotu uhrál své, a dokud po zranění mohl, tak i Bartoš.  Hodně aktivní byl J. Růžička, avšak přihrávka zůstává jeho problémem.

Karlovy Vary – Kladno 2:2 (2:1).
Branky:  2. Nerad, 43. Geňo – 9. P. Růžička. ŽK: Farmačka - J. Růžička, Rada. Rozhodčí: Šedivka.
Kladno: Hůla – Samek, Vavřina, Rada, Štoncner (83. Hanzlík) – Procházka – Bartoš, J. Růžička (75. Janda), Tóth, P. Růžička – Vodička (90. Holeček).