Ať už je to náhoda či ne, pod novým trenérem se Kladno konečně sešlo k zápasu v konkurenceschopné sestavě. Nechyběli zkušení Rendla, Holub, Balšánek, také Čížek dorazil. Velkou šanci měl v úvodu Borák, jenže nedal a místo toho šli do vedení domácí. Ty vede někdejší kapitán národního týmu Jiří Němec, který před dvanácti roky dělal v tehdy ligovém Kladně asistenta a vedl i některé Kladeňáky včetně nynějšího trenéra Jana Procházky.

Ten měl radost po vyrovnávací trefě kanonýra Šnobla, který se dostal po hezké akci před bránu a nezaváhal.

Kladno se protivníkovi, který je v ČFL na úžasném třetím místě, vyrovnalo, zápas byl rychlý a bojovný. Hosté dokonce mohli vedení strhnout na svou stranu, ovšem šance Holuba a Šímy gólem neskončily. Místo toho v závěru chybovali Kladeňáci a mezi 75. a 80. minutou dostali dvě branky. „Je to škoda, ale kluci nedali soupeři nic zadarmo a odehráli dobré utkání,“ hodnotil Jan Procházka a popsal i pocity z prvního zápasu na lavičce mužů. „Je to sice jiné než u žáků, ale v zásadě až tolik ne. Klukům jsem se snažil něco poradit, pomoci jim. Budu stát za nimi,“ zdůraznil nový trenér.

Další duel sehraje Kladno už v úterý od 17 hodin na umělce v Rynholci proti dalšímu účastníkovi ČFL – SK Rakovník. Tam prostřídá i další hráče.

Brozany - Kladno 3:1 (1:1). Branka SK: Šnobl.

Kladno: Cimrman – Kolářský, Rendla, Javorek, Ježdík – Borák (46. Síma), Balšánek, Holub, Procházka (46. Čížek), Dostál – Šnobl.

Sokol Hostouň - Sparta Praha U19 2:2, přátelské přípravné utkání 21.7. 2021
Pančev chytil na Spartě červenou hned v úvodu. Oslabení bylo drsné