Poprvé si společně v lize zahrají bratři Jan a Tomáš Procházkové. Starší Jan už léta válí za Most, kde přečkal letní čistku a dál bude kapitánem. „Proč jsem zůstal právě já, to se musíte zeptat jinde, ale jsem každopádně rád. Vždycky jsem chtěl hrál ligu a tady jí hraju. Vážím si i funkce kapitána, vždyť jich je v lize jen šestnáct,“ usmál se Procházka, který se těší na souboj s mladším bráchou Tomášem (Žižkov). „Vždycky jsme si to přáli a snad se nám to splní, jestli nebudou zranění nebo karty.“


Honzův Most a Kladno pasují odborníci do role sestupujících, ale severočeský vůdce nesouhlasí. „Doufám, že to nebude ani jeden tým. Kladno dál sleduji, naposledy jsem se byl podívat na generálce s Královým Dvorem. Pěkně si zastříleli,“ dodal.


Mladší Tomáš se nečekaně prokousal do základní sestavy žižkovského kouče Grigy a v neděli ho čeká hned televizní premiéra v Mladé Boleslavi. „Vypadá to, že bych hrát měl. Navíc proti Boleslavi, kde jsem už postup do ligy pomáhal vybojovat. Proč to tam tehdy nevyšlo? Byl jsem zraněný a poslali hostovat do Kladna,“ konstatuje.


Názory Václava Kaliny a Tomáše Marka najdete v sobotním Kladenském deníku.