Tým zachraňující se v soutěži by potřeboval každý bod, zřejmě ale odjede bez největší hvězdy sestavy – záložníka Petra Wojnara. Ten se zranil minulý týden v duelu se Spartou B (stehenní) a k dispozici bude nejdřív za týden. „Bohužel on, ale i nemocní Jelínek se Šrámkem, budou chybět. Wojnar sice nemá sval natažený ani natržený, ale zřejmě se mu ve stehně udělal nějaký hematom. Leží, bere léky a v pondělí jde na kontrolu,“ uvedl kladenský trenér Jaroslav Peřina.

Naopak dobrou zprávou je návrat Antonína Holuba do sestavy po karetním trestu.

Ani soupeř není zdaleka kompletní. Kvůli srazu reprezentační dvacítky mu chybí brankář Vaclík a kvůli kartám střelec Markovič, který rozhodl podzimní vzájemný duel (výsledek 1:3 se zrodil prakticky během devíti minut a po utkání odstoupil trenér Stanislav Hejkal.

„Žižkov je hodně silný, ale věřím, že si hráči v krásném fotbalovém prostředí před hezkou kulisou zápas užijí. Rádi bychom byli za bod, a pokud budou tři, bude to pecka. Uhrát se dá vždycky něco, je to fotbal,“ míní kouč Kladna Jaroslav Peřina.

Ten soupeře sledoval v zatím poslední kole ve Varnsdorfu, kde poprvé na jaře ztratil body po remíze 3:3.

Trenér Viktorky Martin Pulpit upozorňuje, že ani větší změny v kádru soupeře nesmí vést k podcenění: „ Je jasné, Kladno má nyní poněkud jiný tým než na podzim. Výrazným způsobem kádr omladilo, ale jádro mužstva jako například Procházka, Bartoš nebo Zachariáš zůstalo. Musíme se na ně poctivě připravit a potvrdit remízu z Varnsdorfu. Ztrácet body doma si nemůžeme dovolit,“řekl na stránkách Viktorky kouč Martin Pulpit, známý v Kladně hlavně ze svého působení v Mladé Boleslavi a Plzni, kdy měl několikrát konflikty s tehdy kladenským Miroslavem Koubkem.

Nicméně Bartoš zatím ze základní sestavy vypadl a Zachariáš je po operaci. Hrát tak bude zřejmě jen kvarteto z podzimního utkání – Procházka, Hajník, Holub a Kabele.

Zajímavostí je určitě stejně jako na podzim start kladenských bratrů Jana a Tomáše Procházky proti sobě. Oba přivedou své týmy na plochu jako kapitáni. Na podzim se radoval z vedoucí branky i konečné výhry 3:1 mladší Tomáš, teď by mu Honza měl napsat účet a dluh chtít vrátit.

Na pozici sportovního ředitele Viktorky nastoupil nedávno Zdeněk Kudela. Známý šíbr, otec kanonýra Nového Strašecí Matyáše Kudely, měl údajně na přelomu roku, kdy vedením SK hýbala velká krize v souvislosti s dluhem k městu, nastoupit do vedení SK. Dluh byl ovšem splacen a Kudela našel místo na Žižkově.